OBRONY PRAC LICENCJACKICH I MAGISTERSKICH

Za nami obrony prac licencjackich i (po raz pierwszy) magisterskich. 

Wszyscu studenci trzeciego roku studiów licencjackich i drugiego roku studiów magisterskich są zobowiązani do napisania i przedstawienia pracy dyplomowej na egzaminie dyplomowym (np. egzamin licencjacki, magisterski), która wcześniej poddana zostaje procedurze recenzji. Typowa praca dyplomowa ma formę pisemnego opracowania, liczącego od kilkunastu do kilkudziesięciu stron i jest sprawozdaniem z przeprowadzonych przez jej autora działań. Może ona mieć charakter czysto teoretyczny lub może zawierać opis wykonanych eksperymentów czy obserwacji z natury.

lic_obrony.jpeg

Słowo "magister" to po łacinie "mistrz". Można wytłumaczyć to faktem, że w średniowieczu organizacja uniwersytetów wzorowana była na cechach rzemieślniczych. Ukończenie pełnego cyklu szkolenia studenta związana jest zatem z przemianą w "mistrza", uprawnionego do wykonywania samodzielnie danego zawodu.  W naszym kraju Uczelnia (i nasza również) oferuje studia dwustopniowe, więc żeby zdobyć tytuł magistra trzeba ukończyć studia licencjackie (zakończone na naszej Uczelni) obroną pracy licencjackiej i egzaminem praktycznym. Po uzyskaniu stopnia licencjata fizjoterapii można kontynuować studia właśnie na stopniu magisterskim, do czego gorąco zachęcamy.

mgr_obrony.jpeg

Fizjoterapia jest bardzo wszechstronnym kierunkiem i daje wiele możliwości rozwoju. Życzymy wszystkim naszym Abslowentom, aby wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie trzech i pięciu lat nauki pozwoliły na stanie się najlepszymi specjalistami w danej dziedzinie fizjoterapii.

Licznik wizyt na stronie: 609
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 30-03-2017 10:34

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera