Marka wysokiej reputacji

PMWSZ w Opolu jest uczelnią
o najlepszej reputacji w Polsce
(wg rankingu Reputacji PWSZ Premium Brand 2017)

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA FIZYKOTERAPII- KRIOKOMORA

Korzystając z pogodnych , wiosennych dni, studenci pierwszego roku fizjoterapii wraz z mgr Ewą Drygas wybrali się na zajęcia fizykoterapii do Przychodni Rehabilitacyjnej „Euromedyk”.

Tematem zajęć były zabiegi wykonywane w komorach kriogenicznych czyli leczenie bardzo niskimi temperaturami. Takimi, w których powietrze przybiera postać ciekłą: minus stu dziesięciu i więcej stopni! Decyzja studentów mogła być tylko jedna – "wchodzimy"!

Wejście do komory poprzedzone zostało obowiązkowymi czynnościami przygotowawczymi, tj. pomiar ciśnienia każdego „pacjenta” oraz przywdzianiem odpowiedniego stroju. Studenci na własnej skórze doświadczyli zabiegów, które w przyszłości będą aplikowali innym w leczeniu chorób reumatoidalnych i reumatycznych narządów ruchu, łuszczycowego zapalenia stawów, chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, profilaktyce osteoporozy, stwardnienia rozsianego czy też wspomaganiu zabiegów kosmetycznych np.: profilaktyce celulitu i w odchudzaniu.

Uczestnicy zajęć jednogłośnie oświadczyli, że zajęcia połączyły przyjemne z pożytecznym oraz, że taka forma zajęć mogłaby być organizowana częściej.
Dziękujemy kierownictwu Przychodni Rehabilitacyjnej „Euromedyk” za umożliwienie przeprowadzenia zabiegu w kriokomorze, które z pewnością wzbogaciło nas w nowe doświadczenia.

1Przed wejciem do kriokomory.jpeg 2 wejcie do kriokomory.jpeg

3 wyjcie z kriokomory.jpeg 4 wiczenia rozgrzewajce po zabiegu.jpeg

Licznik wizyt na stronie: 456
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 30-03-2017 10:21

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera