Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

PMWSZ I IZBA RZEMIEŚLNICZA W OPOLU PODPISAŁY UMOWĘ O WSPÓŁPRACY

     Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu kształci m.in. kosmetologów, a od tego roku akademickiego także dietetyków. Izba Rzemieślnicza w Opolu skupia ponad 2500 zakładów. To mikro, małe, a nawet średnie firmy (czyli zatrudniające nawet do 250 osób) z województw opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Izba kształci także w zawodach rzemieślniczych spokrewnionych z prowadzonymi przez uczelnię, kucharzy, piekarzy-cukierników i wizażystów-stylistów.
Od ubiegłego tygodnia uczelnia i instytucja podjęły formalnie współpracę. Skorzystać na tym mają na początek studenci kosmetologii i dietetyki. - Planujemy organizowanie praktyk dla naszych studentów u przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie, a są wśród nich także zakłady produkujące żywność - mówi dr Krystyna Brzozowska, dziekan Wydziału Dietetyki, która uczestniczyła w podpisaniu umowy. - Studenci będą modli poznać m.in. proces produkcji żywności i związane z nim zasady, m.in. funkcjonowanie systemu HACCAP stosowanego przy produkcji i obrocie żywnością.

     Dziekan liczy, że studenci dietetyki będą też mieli okazję zobaczyć, jak produkuje się żywność dietetyczną czy specjalistyczną, np. bezglutenową.
Dr inż. Grażyna Dębicka - Ozorkiewicz, dyrektor Izby Rzemieślniczej w Opolu mówi z kolei, że skupieni w Izbie rzemieślnicy także mogliby dokształcać się dzięki współpracy z uczelnią. - Na przykład w zawodach gastronomicznych, czyli kucharze czy piekarze będą mogli zdobyć wiedzę na temat żywienia specjalistycznego podczas szkoleń z dietetyki czy kursów uzupełniających - podaje. - Zależy nam na tym, żeby nasi członkowie podnosili kwalifikacje.
Dr Brzozowska z PMWSZ wypowiada się w podobnym tonie: - dbamy o podnoszenie jakości naszego kształcenia.
Uczelnia i Izba planują też wspólnie realizację szkoleń, np. z pierwszej pomocy i projektów edukacyjnych. W przyszłości chcą także współpracować w zakresie kształcenia na poziomie szkół branżowych. - I my, i Izba kształcimy praktycznie, więc łatwo znajdziemy wspólny język - ocenia dr Brzozowska.

20170202_100708_resized.jpeg 20170202_100616_resized.jpeg

Licznik wizyt na stronie: 195
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 24-03-2017 13:07

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera