MŁODZIEŻOWA AKADEMIA ZDROWIA I URODY 2016/2017
W imieniu Wydziału Kosmetologii PMWSZ w Opolu serdecznie zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów zainteresowanych podjęciem studiów na naszej uczelni na kierunku: kosmetologia, a także tych, którzy po prostu chcieliby zgłębić tajniki tej dziedziny nauk medycznych do udziału w unikatowym przedsięwzięciu.
MŁODZIEŻOWA AKADEMIA ZDROWIA I URODY
O projekcie
Dziś bardzo ważnym elementem życia codziennego jest zdrowy tryb życia. Bardzo często jednak pozostaje to tylko w teorii dlatego też Wydział Kosmetologii wdraża projekt „Młodzieżowa Akademia Zdrowia i Urody” skierowany do uczniów klas maturalnych. Projekt działa na terenie Uczelni od października 2014r., prowadzony będzie przez wykładowców oraz studentów Wydziału Kosmetologii.
Cel projektu
Projekt to cykl spotkań warsztatów i pokazów które mają na celu przedstawić ogrom wiedzy z zakresu kosmetologii, dietetyki, zapobiegania chorób i wielu innych. Regularne spotkania pozwolą na pobudzenie aktywności i kreatywności młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie.
Wszystkie spotkania prowadzane będą przez:
· wykwalifikowaną kadrę
· niezwykle utalentowanych studentów
· specjalistów praktyków z zakresu kosmetologii, fizjoterapii i innych
O spotkaniach
Spotkania są bezpłatne. Realizowane będą przy użyciu specjalistycznego sprzętu w zależności od tematyki , większość spotkań odbywać się będzie w formie warsztatów a uczniowie szkół średnich będą czynnie brać w nich udział.
Okres realizacji spotkań: od listopada do maja. Spotkania w ramach Młodzieżowej Akademii Zdrowia i Urody odbywać się będą w tygodniu w godzinach popołudniowych w każdy czwarty piątek miesiąca.
Planowanych jest 6 spotkań. Ostatnie spotkanie to rozdanie certyfikatów uczestnictwa i nagród.
Korzyści z projektu
Uczniowie uzyskają bardzo dużą wiedzę w zakresie kosmetologii, medycyny, dietetyki, chemii a także farmakologii. W trakcie projektu przygotowane będą konkursy a dla najlepszej szkoły przewidujemy nagrody. Zespoły biorące udział w Młodzieżowej Akademii Zdrowia i Urody będą mogły uczestniczyć w wielu konferencjach medycznych i kosmetologicznych.
Liczba miejsc w projekcie ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Harmonogram i tematyka spotkań:
Listopad:
· Eksperymentalna chemia – chemia dla odważnych
Zajęcia poprowadzi dr Agnieszka Szebesczyk, wykładowca PMWSZ w Opolu. Uczestnicy wykonają wiele ciekawych i zaskakujących reakcji chemicznych reakcji chemicznych, między innymi reakcje z ciekłym azotem.
Grudzień:
· Makijaż studniówkowy
Warsztaty poprowadzi mgr Agnieszka Koznarska, kosmetolog PMWSZ w Opolu wraz ze studentkami kierunku kosmetologia. Uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie wykonywania technik makijażu zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami.
Styczeń:
· Choroby nowotworowe problem także ludzi młodych (profilaktyka)
Zajęcia poprowadzi dr n. med. Iwona Dzieńdziora, wykładowca PMWSZ w Opolu. Na zajęciach uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych charakterystycznych dla wieku młodzieńczego. Uczestnicy będą wykonywać badanie piersi na fantomach, zdobędą wiedzę z zakresu epidemiologii chorób nowotworowych.
Luty:
· Trening mózgu przed maturą
Zajęcia poprowadzi mgr Jolanta Żurkowska, wykładowca PMWSZ w Opolu
Na warsztatach uczestnicy zdobędą szeroka wiedzę na temat wpływu odżywiania na pracę mózgu oraz zapoznają się z technikami zapamiętywania.
Marzec:
· Pielęgnacja skóry nastolatka (działanie kosmetyków)
Zajęcia poprowadzi mgr Monika Kurek, wykładowca PMWSZ w Opolu wraz ze studentami kierunku kosmetologii. Na warsztatach uczestnicy zdobędą wiedzę na temat pielęgnacji skóry trądzikowej. Uczestnicy będą mogli między innymi wykonać bezpłatną analizę skóry a także nauczyć się prawidłowej techniki demakijażu i pielęgnacji skóry.
Kwiecień:
· Kosmetyki bez tajemnic
Zajęcia poprowadzi dr n. farm. Krystyna Małecka, wykładowca PMWSZ w Opolu oraz Uniwersytetu Medycznego i we Wrocławiu. Podczas warsztatów uczestnicy uzyskają wiedzę z zakresu składu kosmetyków oraz sposobów ich wytwarzania z możliwością własnoręcznego wykonania kremu, maseczki, toniku.
Maj:
· Zakończenie projektu
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z tych ciekawych i unikatowych warsztatów!
Kontakt:
Koordynatorka MAZiU - mgr Joanna Małachowska
Tel.: 728 295 767
Email:
Ważne dokumenty:
Karta zgłoszenia uczestnictwa w programie MAZiU.docx
Opublikował: Bartosz Komuszyński | Data publikacji: 23-03-2017 13:03