Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

MŁODZIEŻOWA AKADEMIA ZDROWIA I URODY 2016/2017

W imieniu Wydziału Kosmetologii PMWSZ w Opolu serdecznie zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów zainteresowanych podjęciem studiów na naszej uczelni na kierunku: kosmetologia, a także tych, którzy po prostu chcieliby zgłębić tajniki tej dziedziny nauk medycznych do udziału w unikatowym przedsięwzięciu.

MŁODZIEŻOWA AKADEMIA ZDROWIA I URODY

O projekcie

Dziś bardzo ważnym elementem życia codziennego jest zdrowy tryb życia. Bardzo często jednak pozostaje to tylko w teorii dlatego też Wydział Kosmetologii wdraża projekt „Młodzieżowa Akademia Zdrowia i Urody” skierowany do uczniów klas maturalnych. Projekt działa na terenie Uczelni od października 2014r., prowadzony będzie przez wykładowców oraz studentów Wydziału Kosmetologii.

Cel projektu

Projekt to cykl spotkań warsztatów i pokazów które mają na celu przedstawić ogrom wiedzy z zakresu kosmetologii, dietetyki, zapobiegania chorób i wielu innych. Regularne spotkania pozwolą na pobudzenie aktywności i kreatywności młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie.

Wszystkie spotkania prowadzane będą przez:
· wykwalifikowaną kadrę
· niezwykle utalentowanych studentów
· specjalistów praktyków z zakresu kosmetologii, fizjoterapii i innych

O spotkaniach

Spotkania są bezpłatne. Realizowane będą przy użyciu specjalistycznego sprzętu w zależności od tematyki , większość spotkań odbywać się będzie w formie warsztatów a uczniowie szkół średnich będą czynnie brać w nich udział.

Okres realizacji spotkań: od listopada do maja. Spotkania w ramach Młodzieżowej Akademii Zdrowia i Urody odbywać się będą w tygodniu w godzinach popołudniowych w każdy czwarty piątek miesiąca.

Planowanych jest 6 spotkań. Ostatnie spotkanie to rozdanie certyfikatów uczestnictwa i nagród.

Korzyści z projektu

Uczniowie uzyskają bardzo dużą wiedzę w zakresie kosmetologii, medycyny, dietetyki, chemii a także farmakologii. W trakcie projektu przygotowane będą konkursy a dla najlepszej szkoły przewidujemy nagrody. Zespoły biorące udział w Młodzieżowej Akademii Zdrowia i Urody będą mogły uczestniczyć w wielu konferencjach medycznych i kosmetologicznych.

Liczba miejsc w projekcie ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!


Harmonogram i tematyka spotkań:

Listopad:

· Eksperymentalna chemia – chemia dla odważnych

Zajęcia poprowadzi dr Agnieszka Szebesczyk, wykładowca PMWSZ w Opolu. Uczestnicy wykonają wiele ciekawych i zaskakujących reakcji chemicznych reakcji chemicznych, między innymi reakcje z ciekłym azotem.

Grudzień:

· Makijaż studniówkowy

Warsztaty poprowadzi mgr Agnieszka Koznarska, kosmetolog PMWSZ w Opolu wraz ze studentkami kierunku kosmetologia. Uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie wykonywania technik makijażu zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami.

Styczeń:

· Choroby nowotworowe problem także ludzi młodych (profilaktyka)

Zajęcia poprowadzi dr n. med. Iwona Dzieńdziora, wykładowca PMWSZ w Opolu. Na zajęciach uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych charakterystycznych dla wieku młodzieńczego. Uczestnicy będą wykonywać badanie piersi na fantomach, zdobędą wiedzę z zakresu epidemiologii chorób nowotworowych.

Luty:

· Trening mózgu przed maturą

Zajęcia poprowadzi mgr Jolanta Żurkowska, wykładowca PMWSZ w Opolu
Na warsztatach uczestnicy zdobędą szeroka wiedzę na temat wpływu odżywiania na pracę mózgu oraz zapoznają się z technikami zapamiętywania.

Marzec:

· Pielęgnacja skóry nastolatka (działanie kosmetyków)

Zajęcia poprowadzi mgr Monika Kurek, wykładowca PMWSZ w Opolu wraz ze studentami kierunku kosmetologii. Na warsztatach uczestnicy zdobędą wiedzę na temat pielęgnacji skóry trądzikowej. Uczestnicy będą mogli między innymi wykonać bezpłatną analizę skóry a także nauczyć się prawidłowej techniki demakijażu i pielęgnacji skóry.

Kwiecień:

· Kosmetyki bez tajemnic

Zajęcia poprowadzi dr n. farm. Krystyna Małecka, wykładowca PMWSZ w Opolu oraz Uniwersytetu Medycznego i we Wrocławiu. Podczas warsztatów uczestnicy uzyskają wiedzę z zakresu składu kosmetyków oraz sposobów ich wytwarzania z możliwością własnoręcznego wykonania kremu, maseczki, toniku.

Maj: 

· Zakończenie projektu


Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z tych ciekawych i unikatowych warsztatów!

Kontakt:
Koordynatorka MAZiU - mgr Joanna Małachowska
Tel.: 728 295 767
Email: 

Ważne dokumenty:
DOCXKarta zgłoszenia uczestnictwa w programie MAZiU.docx

DOCPorozumienie ze szkołami MAZiU.doc

DOCRegulamin MAZiU.doc

DOCXProjekt MAZiU.docx

Licznik wizyt na stronie: 228
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 23-03-2017 13:03

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera