Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

IV edycja Prix Galien Polska 2016

Trwa IV edycja Prix Galien Polska 2016 - polskiej edycji międzynarodowego konkursu nagradzającego innowacyjność w farmacji i medycynie

Naukowcy i instytucje badawcze, producenci wyrobów medycznych oraz innowacyjne firmy farmaceutyczne mogą składać swoje aplikacje do 30 czerwca 2016 r.

Na straży najwyższego poziomu merytorycznego stoi niezależna kapituła, gromadząca wybitne postaci środowiska farmaceutycznego i medycznego, kierowana przez prof. dr hab. Cezarego Szczylika. Otrzymanie medalu Prix Galien to najwyższe wyróżnienie, potwierdzające przełomowość zgłoszonych rozwiązań. Ze względu na ponadnarodowy charakter, konkurs jest rozpoznawalny na całym świecie - odbywa się w 17 krajach, między innymi we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zgłoszenia do Prix Galien Polska 2016 można składać w 4 kategoriach:

  1. Innowacyjny produkt leczniczy,
  2. Innowacyjne odkrycie naukowe (mające przełomowy wpływ na diagnostykę,
    leczenie i/lub zapobieganie chorobom),
  3. Innowacyjny wyrób medyczny,
  4. Innowacyjna kampania zdrowotna.  

Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca. Ogłoszenie laureatów będzie miało miejsce w listopadzie podczas uroczystej Gali Finałowej, która gromadzi przedstawicieli świata nauki i biznesu, a także instytucji i władz państwowych oraz mediów.

Szczegółowe informacje o nagrodzie oraz kategoriach można znaleźć na www.prixgalien.pl.

Nagrodę Prix Galien ufundował 45 lat temu we Francji farmaceuta Roland Mehl, aby docenić naukowców za ich wkład w poprawę jakości życia ludzkiego. Jej nazwa pochodzi od imienia jednego z najwybitniejszych medyków i badaczy świata antycznego – Klaudiusza Galena.

2. IV edycja Prix Galien Polska 2016 plakat.png

Licznik wizyt na stronie: 1205
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 30-03-2016 10:58
Modyfikował:    |  Data modyfikacji: 12-05-2017 10:37

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera