Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

VII Olimpiada Pielęgniarska im. dr Janiny Fetlińskiej

2016 olimpiada pielegniarstwo.jpeg

VII  OLIMPIADA  PIELĘGNIARSKA IM. DR JANINY FETLIŃSKIEJ

 

Olimpiada Pielęgniarska odbędzie się w tym roku już po raz siódmy.  Inicjatorem Olimpiady jest Instytut Pielęgniarstwa PMWSZ w Opolu, którego pracownicy siedem lat temu  postanowili wrócić do tradycji olimpiad organizowanych w Polsce przez wiele lat, a potem zapomnianych. Pomysłodawca tego przedsięwzięcia -  dr n. med. Lucyna Sochocka I Olimpiadę Pielęgniarską zorganizowała w celu upamiętnienia osoby dr Janiny Fetlińskiej – pielęgniarki i Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, która zginęła w katastrofie Smoleńskiej, a która była wzorem pielęgniarki nam współczesnej, godnej naśladowania za to, jakim była człowiekiem, jakim pracownikiem ochrony zdrowia i jakim nauczycielem.

Celem Olimpiady Pielęgniarskiej jest ewaluacja efektów kształcenia studentów kierunku Pielęgniarstwo  w zakresie podstaw pielęgniarstwa, pielęgniarstwa internistycznego, pediatrycznego, chirurgicznego oraz ratunkowego. Olimpiada jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych, zarówno dla nauczycieli, jak i dla studentów uczelni biorących w niej udział, a także sprawdzoną już formą promocji Uczelni.

Biorą w niej udział studenci III roku kierunku Pielęgniarstwo, studiów stacjonarnych. Z roku na rok liczba Uczelni biorących udział w Olimpiadzie powiększa się, dzięki czemu nasze przedsięwzięcie ma już zasięg ogólnopolski. Zaczynaliśmy wspólnie z PWSZ w Nysie, w kolejnym roku dołączyła do nas PWSZ w Legnicy, w następnych latach: Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie – w której przez wiele lat pracowała dr Janina Fetlińska. W tym roku, w Olimpiadzie wezmą udział kolejne Uczelnie:  PPWSZ w Nowym-Targu, PWSZ w Nowym Sączu, PWSZ w Oświęcimiu, Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze oraz Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego w Krakowie.   

 Olimpiada będzie przebiegała w trzech etapach:

I etap – 8 marca 2016 roku – test pisemny.

II etap – 5 kwietnia 2016 roku – proces pielęgnowania na podstawie studium pacjenta.

Organizatorem III etapu, finału będzie w tym roku  Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej, odbędzie się on 19 maja 2016 roku. Uczestnicy  finału przygotują prezentację multimedialną  na temat: „Pielęgniarka/Pielęgniarz nauczycielem zdrowia”.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane  przez  uczelnie biorące udział w Olimpiadzie.

Są to zawsze bardzo atrakcyjne upominki, o które warto „zawalczyć”, np.: tablet, nawigacja samochodowa, smart fon , bony upominkowe, książki, pióra firmy Parker i inne.

V Olimpiada Piel¦Ögniarska 15.05.2014 017.jpeg V Olimpiada Piel¦Ögniarska 15.05.2014 023.jpeg V Olimpiada Piel¦Ögniarska 15.05.2014 055.jpeg V Olimpiada Piel¦Ögniarska 15.05.2014 065.jpeg

 

 

 

                                                      Opracowała : dr Lucyna Sochocka ,mgr Teresa Niechwiadowicz-Czapka,  

Licznik wizyt na stronie: 845
Opublikował:    |  Data publikacji: 15-02-2016 13:44
Modyfikował: Teresa Niechwiadowicz-Czapka   |  Data modyfikacji: 17-02-2016 13:52

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera