Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

III etap Wojewódzkiej Olipiady Pielęgniarskiej

 

III etap Olimpiady odbył się10 maja 2011 r,. w siedzibie PWSZ w Nysie i III polegał na przestawieniu przez uczestników prezentacji multimedialnej. Temat referatu, jednakowy dla wszystkich 6 uczestników brzmiał „ Zawód pielęgniarka -pielęgniarz w oczach studenta”
 Etap ten wyłonił 3 najlepszych studentów z dziedziny wiedzy pielęgniarskiej w woj. opolskim.
Studenci PMWSZ w Opolu odnieśli duży sukces, gdyż ich prezentacje oceniane przez wspólną komisję z PMWSZ w Opolu i PWSZ w Nysie uzyskały wysoką punktację, otrzymując  najwyższe miejsca:
1. I miejsce Wanda Kociok
2. II miejsce Marta Dąbrowska
Gala finału odbyła się w dniu 11 maja 2011 r. w PWSZ w Nysie w trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, 100 - lecia pielęgniarstwa w Polsce i 10-lecia PWSZ w Nysie. Uroczystość uświetnił okolicznościowy wykład Dyrektora PMWSZ w Opolu dr n. med. Lucyny Sochockiej. pt. „Pielęgniarstwo wczoraj i dziś”.
W trakcie uroczystości wręczono także uczestnikom Olimpiady cenne nagrody ufundowane przez uczelnie i sponsorów Olimpiady. Były to np. medyczne i pielęgniarskie publikacje książkowe, prenumerata roczna Magazynu Pielęgniarki i Położnej, odtwarzacze MP-4, przeglądarka internetowa – program komputerowy, służący do pobierania, wyświetlania i odtwarzania zawartości dokumentów z serwerów internetowych. 
Organizatorzy II Olimpiady pielęgniarskiej im. Janiny Fetlińskiej zamierzają w pełni kontynuować rozpoczętą tradycję i wzmóc starania o poszerzenie liczby uczelni biorących w niej udział, tak aby olimpiada miała rangę ogólnopolskiej a finaliści w nagrodę mieli możność zdobycia indeksu AM .
 
Zdjęcie0130.jpeg
studentka Wanda Kociok w trakcie prezentowania swojej pracy
Zdjęcie0129.jpeg
studentka Marta Dąbrowska w trakcie prezentacji
Zdjęcie0126.jpeg
studentki PMWSZ w Opolu biorące udział w III etapie Olimpiady
Zdjęcie0133.jpeg
studentki i członkowie komisji, którzy reprezentowali PMWSZ w Opolu
 
 
                                                                                          mgr  Ewa Orawczak
Licznik wizyt na stronie: 7136
Opublikował: Jacek Fedorów   |  Data publikacji: 27-01-2012 14:05

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera