Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

8 kwietnia 2011 r. II Konferencja Naukowo Szkoleniowa

II Konferencja Naukowo- Szkoleniowa
Instytutu Fizjoterapii i Studenckiego Koła Naukowego

W dniu 8 kwietnia 2011 roku w Nowej Auli Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu odbyła się już II Konferencja Naukowo- Szkoleniowa pt. Nowoczesne oblicza fizjoterapii. Zorganizowana była przez Instytut Fizjoterapii oraz Studenckie Koło Naukowe Biomechaniki Klinicznej i Inkontynencji, a wszyscy biorący w niej udział otrzymali certyfikaty uczestnictwa.
Konferencję otworzył i poprowadził dyrektor Instytutu Fizjoterapii dr n. o k. f. Tomasz Halski, który serdecznie przywitał zgromadzonych gości i studentów Naszej uczelni. Pierwszy punkt programu stanowił pokaz przeprowadzony przez dr Tomasza Halskiego i studentów II roku fizjoterapii, dotyczący elektrostymulacji całokończynowej.
 Kolejnym prelegentem był dr Jakub Taradaj, który utwierdził nas w faktach i obalił niektóre mity dotyczące sekretów fizykoterapii w wykładzie pt: Fakty i mity we współczesnej Fizjoterapii. Czy badania podstawowe są wciąż potrzebne? Następnie dr Marcin Krajczy zapoznał nas z historia Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii w Opolu. Wszystkich bardzo zachwycił wykład dr Magdaleny Warzechy na temat Wczesnej interwencji i wspomaganie rozwoju. Na koniec pokazała nam wzruszający film przedstawiający balet osób niepełnosprawnych. Pierwszą sesję zakończyła prelekcja dr Tomasza Sipko, w której przedstawił wyniki własnych badań przeprowadzonych na AWF- ie we Wrocławiu, dotyczących Granic stabilności ciała w zespole bólowym kręgosłupa. Została ona wysłuchana z wielką uwagą.
Po przerwie, w trakcie której każdy gość mógł zjeść pyszne ciastko i napić się kawy rozpoczęła się druga sesja, którą otworzył swym krótkim wykładem mgr Grzegorz Biliński pt: Strategie motoryczne w kontroli mięśniowej. Prelekcja była wysłuchana z ogromnym zainteresowaniem. Na końcu swoimi własnymi doświadczeniami, dotyczącymi Znaczenia sensomotoryki w powrocie funkcji w pourazowych uszkodzeniach kończyn dolnych podzielił się mgr Leszek Czakiert. Każdy wykład zakończony był krótką dyskusją, w której udzielano odpowiedzi na wszystkie nurtujące słuchaczy pytania. Całość konferencji podsumowała i zakończyła dr Grażyna Dąbrowska.
Przed salą konferencyjną obyła się prezentacja książek z możliwością ich kupna w promocyjnej cenie, dotyczących zagadnień fizjoterapii, oferowane przez wydawnictwo Elsevier Urban & Partner.
II Konferencja Naukowo- Szkoleniowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów nie tylko naszej uczelni, ale również
Politechniki Opolskiej. Mamy nadzieję, że kolejne konferencje na Naszym Instytucie będą przyciągały taką samą lub jeszcze większą liczbę słuchaczy.
 

1.jpeg
Dr Grażyna Dąbrowska podczas jednej z wielu dyskusji.
2.jpeg
Dr Jakub Taradaj zainteresował wszystkich swoją pracą na temat faktów i mitów we współczesnej fizjoterapii.
3.jpeg
Dr Marcin Krajczy, Prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii w Opolu
4.jpeg
Dr Tomasz Halski i członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biomechaniki Klinicznej podczas pokazu elektrostymulacji całokończynowej.
5.jpeg
Dr Tomasz Halski, Dyrektor Instytutu Fizjoterapii Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej otworzył i poprowadził II Konferencję Naukowo- Szkoleniową.
6.jpeg
W czasie trwania Konferencji Wydawnictwo Elsevier zaoferowało studentom podręczniki medyczne w promocyjnych cenach. 

Licznik wizyt na stronie: 8016
Opublikował: Jacek Fedorów   |  Data publikacji: 27-01-2012 14:05

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera