Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Rodło Cup 2016

W sobotę 09.01.2016 studenci Instytutu Fizjoterapii wzięli udział w organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy "Rodło" Opole turnieju, który odbył się na hali OSiR Komprachcice. Nasi studenci mieli okazję obserwować rozgrywane mecze pomiędzy takimi drużynami jak: WKS Śląsk Wrocław, GKS Katowice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Piast Gliwice, Zagłębie Sosnowiec i oczywiście Rodło Opole. Ich zadaniem było również udzielenie pomocy w przypadku nagłych urazów powstałych na boisku. Zaangażowani w to wydarzenie fizjoterapeuci (studenci drugiego roku studiów magisterskich i drugiego roku studiów licencjackich) otrzymają zaświadczenie o udziale w turnieju co już otwiera im drogę do planowania swojej przyszłej pracy terapeutycznej.

Studenci 2 roku studiów licencjackich tak opowiadają o swoim sobotnim udziale w tym wydarzeniu: "Jako że byłem pierwszy raz na tego typu turnieju w roli fizjoterapety, nie mogę tego porównać z podobnym doświadczeniem. Nie ukrywam że podobało mi się bardzo i z miła chęcią wybiorę się na podobne imprezy. Naszych interwencji nie było zbyt wiele- na boisku była ogromna walka o każdą piłkę, ale też mnóstwo przejaw gry fair play więc można śmiało powiedzieć że młodzi zawodnicy uważali na siebie. Wielkie brawa dla Rodła Opole- to dla nich turniej okazał się ogromnym sukcesem i wygraną."

"Ten turniej był dla nas dużym doświadczeniem, w dodatku pierwszy raz braliśmy udział jako opieka medyczna. Z naszej strony przebiegał on spokojnie, chłopcy grali fair-play i było mało kontuzji, zazwyczaj kończyło się tylko otarciami i siniakami. Natomiast zawodnicy zgotowali nam wielkie emocje i walkę do samego końca, co z pewnością spodobało się publiczności, tak jak i nam."

W imieniu Instytutu Fizjoterapii i Działu Promocji PMWSZ w Opolu dziękujemy: Amadeusz Sidorowicz, Piotr Tkocz, Konrad Rodak i Bartosz Walinowicz za Wasze zaangażowanie i liczymy na dalszą współpracę!

rodlo.jpeg rodlo1.jpeg rodlo2.jpeg rodlo3.jpeg rodlo4.jpeg rodlo5.jpeg

Licznik wizyt na stronie: 832
Opublikował: Martyna Kasper   |  Data publikacji: 12-01-2016 10:37
Modyfikował: Martyna Kasper   |  Data modyfikacji: 12-01-2016 10:56

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera