Marka wysokiej reputacji

PMWSZ w Opolu jest uczelnią
o najlepszej reputacji w Polsce
(wg rankingu Reputacji PWSZ Premium Brand 2017)

Praktyki Erasmus +

Erasmus+ Praktyki

Program Erasmus + jest programem edukacyjnym Unii Europejskiej realizowanym w latach 2014-2020. W ramach programu Erasmus+ studenci mogą się ubiegać o wyjazdy na praktyki w krajach uczestniczących w programie.

Kapitał mobilności

Na każdym z trzech poziomów studiów można skorzystać z wyjazdu lub wyjazdów trwających łącznie do 12 miesięcy. Minimalny czas pobytu na praktyce za granicą  wynosi  2 miesiące. Studentom jednolitych studiów magisterskich  przysługuje możliwość skorzystania z wyjazdów, których łączny czas trwania wynosi do 24 miesięcy. Do całkowitej liczby miesięcy są jednak wliczane- w ramach każdego poziomu studiów - wcześniejsze wyjazdy z programu Erasmus („Uczenie się przez całe życie").

Program umożliwia wyjazdy absolwentów (po obronie pracy dyplomowej) w ciągu jednego roku od ukończenia studiów, a jego długość jest wliczana do łącznego czasu trwania mobilności na tym poziomie studiów, na którym student został zakwalifikowany na wyjazd. Rekrutację należy przejść  na ostatnim roku studiów.

 

Praktyka powinna być związana z dziedziną, jaką się studiuje (fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, kosmetologia).

Kraje programu:  

  • kraje członkowskie UE,
  • Islandia, Lichtenstein i Norwegia
  • Turcja,  Macedonia.

Praktykę  można odbyć w:

 w  przedsiębiorstwie/firmie, placówce naukowo-badawczej, organizacji non-profit lub  w innej instytucji (szpitalu, klinice itp.)

Praktyki nie można odbyć w instytucjach:

Licznik wizyt na stronie: 2141
Opublikował: Małgorzata Żytkiewicz   |  Data publikacji: 22-12-2015 11:15

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera