Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Konferencja z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS

Dnia 30.11.2015, o godzinie 11.00 na terenie Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu odbyła się konferencja organizowana z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS. Wydarzenie poprowadziła Mirosława Olszewska, a zagadnienia poruszone podczas konferencji związane były z epidemiologią HIV, sposobami leczenia zakażenia,  terapiami antyretrowirusowymi, epidemiologią w naszym województwie oraz organizacją oddziałów zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem HIV/AIDS. Każdy z tematów został ciekawie omówiony i podparty badaniami naukowymi.

W dalszej kolejności omówiono działalność Punktu Konsultacyjno - Diagnostycznego w Opolu, a następnie przyznano certyfikaty wolontariuszom, którzy po uprzednim odbyciu szkolenia,  uczestniczyli w obsłudze infokiosku dla zainteresowanych tematyką HIV/AIDS w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul.Minorytów w Opolu. Wolontariuszami byli studenci Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Licznik wizyt na stronie: 67
Opublikował: Joanna Stark   |  Data publikacji: 13-12-2015 20:59
Modyfikował: Joanna Stark   |  Data modyfikacji: 13-12-2015 21:10

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera