Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Europejskie i Opolskie Dni Testowania w kierunku HIV - listopad 2015

EUROPEJSKIE I OPOLSKIE DNI TESTOWANIA W KIERUNKU HIV

Dnia 30.11.2015, o godzinie 11.00 na terenie Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu odbyła się konferencja organizowana z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS, którą poprowadziła Mirosława Olszewska Pełnomocnik Zarządu Województwa Opolskiego ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Wiodącymi zagadnieniami były m. in.: epidemiologia HIV, sposoby leczenia zakażenia,  terapie antyretrowirusowe i organizacja oddziałów zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem HIV/AIDS. Każdy z tematów został ciekawie opisany i poparty badaniami naukowymi.

Wśród przybyłych gości byli również studenci Instytutu Pielęgniarstwa
i Położnictwa PMWSZ w Opolu, którzy współpracowali jako wolontariusze w czasie Europejskich i Opolskich Dni Testowania w kierunku HIV.

Podczas konferencji została podsumowana działalność informacyjna Info-Kiosku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, przy ul. Minorytów.
W dniach 20-28 listopada 2015 roku dyżury pełnili tam studenci Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich działalność wolontaryjną. Było to miłym akcentem podsumowującym pracę i zaangażowanie studentów.

Sporządziły: mgr Małgorzata Zimnowoda, mgr Teresa Niechwiadowicz-Czapka

 

 

Licznik wizyt na stronie: 776
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 11-12-2015 10:01
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 11-12-2015 10:27

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera