Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Ruszyły studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo – studia II stopnia

1 października 2015 roku po raz pierwszy w 10-letniej  historii  PMWSZ w Opolu naukę rozpoczęli studenci studiów magisterskich – 30 osób na studiach stacjonarnych i 44 osoby na studiach niestacjonarnych.

Kształcenie kadr medycznych na wyższym poziomie ma na celu podniesienie poziomu edukacji i dostosowanie go do standardów Unii Europejskiej.

Dotychczasowy system kształcenia pielęgniarek realizowany  w systemie trzyletnim na poziomie licencjackim  nie  dawał absolwentom  możliwości kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia   w województwie opolskim. Sytuacja ta uniemożliwiała wielu zdolnym absolwentom pielęgniarstwa kontynuowanie nauki i osiągnięcie wyższego, zgodnego z aspiracjami i możliwościami  poziomu wykształcenia.

Mamy nadzieję, że powstanie nowego kierunku studiów na naszej uczelni przyczyni się również do lepszej identyfikacji opolskiego środowiska medycznego z naszą szkołą.  Praktyka dowodzi, że pacjenci i ich rodziny mają większe zaufanie do personelu z wyższym wykształceniem w przekonaniu o jego profesjonalizmie.    

 

Sporządziła: Teresa Niechwiadowicz-Czapka

Licznik wizyt na stronie: 420
Opublikował: Teresa Niechwiadowicz-Czapka   |  Data publikacji: 09-12-2015 12:40
Modyfikował: Teresa Niechwiadowicz-Czapka   |  Data modyfikacji: 09-12-2015 12:41

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera