W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

Promocja Instytutu w V LO w Opolu

Tydzień Promocji Zdrowia w V LO w Opolu

 

W czwartek, 19 listopada 2015 roku, na zaproszenie Dyrekcji Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Opolu,  które zorganizowało u siebie Tydzień Promocji Zdrowia, studentki III roku Położnictwa: Pani Wioleta Konopka i Roksana Mońka pod kierunkiem mgr Joanny Stark i mgr Mireli Sarneckiej wygłosiły dla uczniów drugich klas liceum wykład promujący zdrowie seksualne pt.: „Choroby przenoszone drogą płciową”.

Temat, który omówiono, okazał się ciekawy, a zarazem trudny. Licealiści, którzy przybyli na to spotkanie w bardzo licznym gronie,poszerzali swoją wiedzę o takie zagadnienia jak: najczęściej występujące choroby przenoszone droga płciową, wrota ich zakażenia, powikłania wynikajace z braku leczenia nabytej choroby. Omawiając zagadnienie studentki położyły jednak główny nacisk na badania profilaktyczne i leczenie zakażeń nabytych w wyniku przypadkowych kontaktów seksualnych. Największe wrażenie na licealistach wywarły zdjęcia prezentujące poszczególne choroby.

Zapotrzebowanie na tego typu zajęcia wydaje się być duże, na co wskazywały liczne pytania ze strony uczniów po zakończonym wykładzie. Wyrażamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do kształtowania właściwych nawyków prozdrowotnych wśród młodzieży licealnej :)

 

 

1.jpeg   2.jpeg 4.jpeg 5.jpeg

Licznik wizyt na stronie: 808
Opublikował: Joanna Stark   |  Data publikacji: 07-12-2015 13:27
Modyfikował: Małgorzata Michalak   |  Data modyfikacji: 07-12-2015 13:35

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera