Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

21 stycznia 2011 r

SPRAWOZDANIE Z I KONFERENCJI NAUKOWO-SZKOLENIOWEJ

ZAGROŻENIA WE WSPÓŁCZESNYM GABINECIE KOSMETYCZNYM“
 
W dniu 21.01.2011 odbyła się I Konferencja Naukowo–Szkoleniowa nowo powstałego Instytutu Kosmetologii PMWSZ w Opolu.
Spotkanie miało na celu przybliżenie tematyki bezpiecznego wykonywania pracy kosmetologa w gabinecie kosmetycznym, przedstawienie aktualnych przepisów sanitarnych, a także uświadomienie studentom jak ważnym elementem ich przyszłej pracy jest szeroko pojęta higiena.
Wśród licznej widowni, którą zapewnili studenci Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej, pojawili się również przedstawiciele środowiska medycznego, naukowego, zaproszeni reprezentanci Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu, a także licealiści.
Dzięki szerokiej problematyce poruszanych zagadnień i wyskokiemu poziomowi merytorycznemy honorowy patronat nad Konferencją objął JM Rektor PMWSZ w Opolu prof. dr hab. Andrzej Steciwko oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, a uczestnicy spotkania otrzymali 4 punkty edukacyjne.
            W tematykę Konferencji wprowadziła wszystkich słuchaczy dr Izabela Wróblewska, która bardzo ciekawym i doskonale obrazującym wykładem dotyczącym naszego wyglądu i zdrowia rozpoczęła obrady.
Kolejny prelegent - prof. dr hab. Adam Latała z Uniwersytetu Opolskiego w bardzo wnikliwy sposób przedstawił tematykę mikrobów i ich wpływu na organizm człowieka.
Ogrmonym zainteresowaniem cieszyły się wykłady o tematyce dermatologicznej prowadzone przez dr Joannę Maj i dr Ewę Plomer-Niezgodę z Akademii Medycznej we Wrocławiu. Wystapienia dotyczyły grzybiczej, wirusowej i bakteryjnej etiologii chorób skóry oraz jej przydatków.
O plagach XX wieku, a przede wszyskiem AIDS opowiadała zgromadzonym słuchaczom dr Romana Pawlińska-Chmara. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim o najnowszych badaniach na temat choroby, jak również o sposobie diagnozowania i edukacji prozdrowotnej młodzieży.
W gronie zaproszonych gości pojawiły się również przdstawicielki Opolskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w osobach mgr Grażyny Morawy-Skrzydeł i mgr Małgorzaty Stefanickiej – Żak, które szczegółowo przedstawiły przepisy sanitarne jakie musi spełniać współczesny gabinet kosmetyczny.
Na temat higieny pracy, jak również zagrożeń zwiazanych z jej brakiem bardzo dokładnie opowiedział zebranym gościom prof. dr hab. Janusz Pluta z Akademii Medycznej we Wrocławiu, który do swojego wykładu wykorzystał prace studentek studiów niestacjonarnych Instytutu Kosmetologii. Z kolei kolejny prelegent - dr hab.n.med. Jerzy Błaszczuk poruszył tematykę prawną, a więc omówił przepisy dotyczące pracy w gabinecie kosmetcznym, a przede wszystkim zasady prwidłowego wykonywania zawodu kosmetologa. Dowiedzieliśmy się również o najczęściej popełanianych błędach i sposobach ich korygowania.
            Bardzo ciekawy wykład poprowadzony przez przedstawiciela firmy ECOLAB zakończył sesję dotyczącą wymogów higienicznych. Pan mgr Łukasz Łagan w szczegółowy sposób omówił przeprowadzenie działań higienicznych w gabinecie kosmtycznym w opaciu o szeroko rozumianą profesjonalną dezynfekcję o szerokim spektrum działania.
Zwieńczeniem I Konferencji Szkoleniowo–Naukowej był wykład poprowadzony przez mgr Monikę Kurek, który dotyczył profilu kosmetologa, jak i prawidłowej organizacji pracy. Prelegentka opisała cechy, jakie powienien posiadać kosmetolog pracujący w nowoczesnym gabiniecie kosmetcznym.
            Mamy nadzieję, że pierwsza prezentacja Instytutu Kosmetologii spełniła oczekiwania wszystkich uczestników, a dla bioracych udział w konferencji licealistów była zaproszeniem do dołączenia do naszego grona i wstapienia w progi PMWSZ w Opolu.
Serdecznie dziękuję wszystkim Gościom, Prelegentom i studentom, którzy zaszczycili nas swoja obecnością, a przede wszyskim Dyrektorowi Instytutu Kosmetologii dr Izabeli Wróblewskiej, bez której ta Konferencja nie doszłaby do skutku

Mgr Monika Kurek
z-ca Dyrektora Instytutu Kosmetologii
Opole, 21.01.2011 r.

Obraz 292.jpeg
Obraz 294.jpeg
Obraz 299.jpeg
Obraz 300.jpeg
Obraz 307.jpeg
dr n. med. Izabela Wróblewska
Obraz 308.jpeg
Obraz 311.jpeg
prof. dr hab. Adam Latała
Obraz 314.jpeg
Obraz 319.jpeg
dr n. med. Joanna Maj i prof. dr hab. Adam Latała
Obraz 321.jpeg
dr n. med. Ewa Plomer-Niezgoda
Obraz 323.jpeg
dr n. med. Joanna Maj
Obraz 324.jpeg
dr n. biol. Romana Pawlińska-Chmara
Obraz 326.jpeg
Obraz 332.jpeg
prof.dr hab. Janusz Pluta 

zdjęcia:N Ptak

Licznik wizyt na stronie: 8126
Opublikował: Jacek Fedorów   |  Data publikacji: 27-01-2012 14:05

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera