Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

List Minister Nauki na początek roku akademickiego

logo ministerstwa.png

 

LIST MINISTER NAUKI NA POCZĄTEK ROKU AKADEMICKIEGO

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

przychodzicie na uczelnie, by zrealizować swoje marzenia i plany życiowe. Uczelnie powinny Was dobrze przygotować do ich realizacji. Muszą być także przyjaznym miejscem do studiowania, dyskusji, wymiany poglądów i nabywania doświadczeń.

Przed Wami wiele istotnych decyzji, które wpłyną na Wasze życie. Wybór kierunku studiów był pierwszą z nich. Niebawem czekają kolejne. Niektórzy zdecydują się na karierę naukową. Inni zaś będą chcieli jak najlepiej przygotować się do pracy, którą podejmą po studiach.

Wiele zmian, które wprowadziliśmy i realizowane są teraz na uczelniach ma na celu spełnianie Waszych zamierzeń. Przykładem jest Diamentowy Grant - program ministerstwa, dzięki któremu studenci otrzymują nawet do 200 tys. zł. Pozwala to przyszłym naukowcom na prowadzenie własnych projektów badawczych. Z kolei Program Rozwoju Kompetencji pozwoli Wam na wzięcie udziału w zajęciach, kształcących umiejętności i kompetencje miękkie, takie jak kreatywne myślenie, praca w grupie, samodzielne rozwiązywanie problemów. To umiejętności, które cenią pracodawcy, ale są też przydatne w rozwijaniu własnej firmy.

Wiele osób, rozpoczynając studia, myśli przede wszystkim o swoich szansach na rynku pracy. Dzięki programowi „Studiujesz? Praktykuj!” będziecie mogli wziąć udział w specjalnych programach stażowych, w tym trzymiesięcznych stażach. Ich uczestnicy będą mogli otrzymywać stypendia.

Ani badania naukowe, ani biznes nie są i nie mogą być obecnie prowadzone w izolacji. Potrzebujemy młodych ludzi, którzy dobrze czują się w międzynarodowym środowisku, są kreatywni i potrafią współpracować z innymi. Realizujemy Program umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego, który otwiera uczelnię i naukę, na nowe inicjatywy, wymiany, współpracę z innymi środowiskami i krajami. W tym roku rozpoczniemy też pierwszą edycję programu Studia dla Wybitnych. Najlepsi studenci będą mogli studiować na renomowanych zagranicznych uczelniach. A po studiach będą wsparciem dla polskiej nauki i biznesu.

Drogie Studentki, Drodzy Studenci! Nowy rok akademicki 2015/2016 otwiera przed Wami wiele nowych możliwości. Korzystajcie z nich i cieszcie się tym wyjątkowym w życiu czasem, jakim są studia!

Lena Kolarska-Bobińska

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Licznik wizyt na stronie: 600
Opublikował: Małgorzata Michalak   |  Data publikacji: 01-10-2015 12:10
Modyfikował: Małgorzata Michalak   |  Data modyfikacji: 01-10-2015 12:22

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera