Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Galeria z 24 stycznia 2012r. - Konferencja "Substancje czynne w walce ze starzeniem się skóry"

W dniu 24.01.2012 odbyła się II Konferencja Naukowo–Szkoleniowa organizowana przez Instytut Kosmetologii PMWSZ w Opolu oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej we Wrocławiu. Spotkanie nosiło tytuł „Substancje czynne w walce ze starzeniem się skóry“, patronat nad nim objął JM Rektor Uczelni dr hab. n. med. Roman Kurzbauer oraz Prezes PTMR prof. dr hab. n. med. Andrzej Steciwko, a uczestnicy spotkania otrzymali 4 punkty edukacyjne.

Swoją obecnością zaszczycił nas również Prorektor ds. Studenckich PMWSZ w Opolu dr n.med. Andrzej Kucharski.

 

W ramach Konferecji spotkali się przedstwiciele środowiska medycznego i kosmetycznego, a także studenci naszej Uczelni.

Uczestników konferencji przywitał krótkim przemówieniem Rektor PMWSZ, a następnie Dyrektor Instytutu Kosmetologii dr n. med. Izabela Wróblewska, która też przedstawiła wykład inauguracyjny pt. „Rytuały pielęgnacyjne dla wszystkich zmysłów“.

Prezentacja zawierała wiele ciekawych informacji, w tym zdjęć i grafik, a także była wzbogacona dodatkowymi efektami w postaci podkładu muzycznego. Następnie wybitne grono zaproszonych Wykładowców przedstawiło w dwóch sesjach prezentacje dotyczące szerokiego zakresu problematyki zwiazanej z procesem starzenia się skóry. Jako pierwsza wystapiła dr. hab. Joanna Maj z bardzo ciekawym wykładem dotyczacym medycyny estetycznej XXI wieku i jej możliwości.

W prezentacji znalazły się zdjęcia, na których uczestnicy spotkania mogli obserwować zmiany, jakie zachodzą w sytuacjach zastosowania najnowszych technik dermatologii estetycznej. Pani Profesor mówiła o stale rosnącej liczbie osób dbających o swój wizerunek zewnętrzny, jak też zainteresowanych zatrzymaniem jak najdłużej dobrego wyglądu, co skutkuje rozkwitem medycyny estetycznej, wprowadzaniem na rynek nowych preparatów i nowoczesnych urządzeń skutecznych w zwalczaniu niedoskonałości skóry, ale także wykorzystywanych w terapii wielu schorzeń dermatologicznych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład dr n. biol. Ewy Bernackiej-Boniewskiej dotyczacy wpływu telomerów na starzenie się komórek. Wykładowca poruszył między innymi temat chorób dających efekty przedwczesnego starzenia się takich jak zespół Wernera czy progeria oraz możliwości wykorzystania w przyszłości związków działających na telomerazę w terapii nowotworów.

 

Kolejnym prelegentem była dr n. chem. Teresa Farbiszewska, która omówiła temat zastosowania feromonów w kosmetologii. Z kolei dr n. biol. Elzbieta Dudek, gość z Uniwersytetu Opolskiego, przedstawiła referat dotyczacy syntezy nowych włókien kolagenowych w skórze. W trakcie wystapienia były prezentowane kolorowe zdjęcia z diagnostyki mikroskopowej włókien.

Zastępca Dyrektora Instytutu mgr Monika Kurek omówiła zastosowanie osocza bogatopłytkowego w zabiegach przeciwstarzeniowych oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej, a mgr Karolina Chilicka-Jasionowska referowała temat pt. „Przeciwutleniacze jako czynnik opóźniający proces starzenia się skóry“.

Obie prezentacje wzbudziły żywe zainteresowanie uczestników spotkania tym bardziej, że przedstawiały praktyczne aspekty omawianych problemów.

            W konferencji wzięły udział też firmy kosmetyczne. Pierwsza z nich Abocosun  zaprezentowała swoją ofertę nie tylko w trakcie wykładu poświęconego nowoczesnym produktom opartym na nanotechnologii, ale także zaoferowała uczestnikom spotkania możliwość praktycznego wypróbowania swoich produktów w trakcie konkretnego zabiegu. Czynny udział w prezentacji zgromadził we foyer dużą rzeszę zainteresowanych. Organizatorzy spotkania zaoferowali uczestnikom dodatkową atrakcję w postaci prezentacji multimedialnej przeprowadzanego na żywo zabiegu odmładzającego.

Dzieki zainstalowaniu kamery, umieszczeniu na sali wykładowej fotela kosmetycznego i użyciu bezprzewodowych mikrofonów wszyscy uczestnicy konferencji mieli mozliwość obejżenia na dużym ekranie i w znacznym zbliżeniu przebiegu całego zabiegu przeprowadzonego przez przedstawicielki firmy Abocosun. Taka forma prezentacji miała pierwszy raz miejsce w historii naszej Uczelni, a dzieki pozytywnemu odzewowi publiczności mamy nadzieję, że stanie się standartowym postępowaniem na kolejnych spotkaniach.

Swoim udziałem w konferencji zaszczyciła nas też firma Clinique, której przedstawicielka Pani Wanda Zarzycka omówiła historię prezentowanej marki, a także nowości, jakie oferuje firma w walce ze starzeniem się skóry.

Swoje stoisko utworzyła także firma Cabines, która zaszczyciła nas swoją obecnością w osobie Pani Doroty Bury - redaktor naczelnej pisma oraz wydawcy czasopisma Pana Leszka Kryniewskiego. Firma oferowała czasopisma branżowe dla kosmetologów.

            Zwieńczeniem II Konferencji Szkoleniowo–Naukowej oraz jej ważnym elementem był czynny udział studentek Instytutu Kosmetologii. Trzy z nich, Panie Beata Łowkis, Małgorzata Mróz i Magdalena Mikołajczyk zaprezentowały swoje wykłady poświęcone zastosowaniu kolagenu w preparatach kosmetycznych, działaniu i zastosowaniu kwasu hialuronowego i mocznika w produktach kosmetycznych. Prezentacje były wykonane i przedstawione na bardzo wysokim poziomie, a referujące je słuchaczki wykazały się dużą wiedzą merytoryczną dotyczącą omawianych kwestii, co znalazło odzwierciedlenie w żywiołowej reakcji uczestników spotkania.

            W trakcie konferencji prowadzono ożywione dyskusje i rozmowy nie tylko w przeznaczonym na ten cel czasie, ale przeniosły się one także do foyer i trwały w przerwach przy aromacie parzonej i herbat ziołowych oferowanych przez firmę cateringową.

Spotkanie zostało zakończone przez dr Wróblewską krótkim podsumowaniem konferencji i zaproszeniem na kolejną, która jest planowana już na kwiecień bieżącego roku, a ma być poświęcona pielęgnacji i opiece jaką gabinety kosmetyczne mogą zaoferować kobietom ciężarnym. 

            Mamy nadzieję, że druga prezentacja Instytutu Kosmetologii spełniła oczekiwania wszystkich uczestników i była dobrym prognostykiem dla kolejnych spotkań środowiska związanego z kosmetologią

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, Prelegentom i studentom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

           

 

mgr Monika Kurek

Zastępca Dyrektora Instytutu Kosmetologii

 

 
Licznik wizyt na stronie: 8971
Opublikował:    |  Data publikacji: 25-01-2012 09:16
Modyfikował:    |  Data modyfikacji: 04-03-2012 05:31

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera