Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Położnictwo studia I stopnia

POŁOŻNICTWO – ZAWÓD Z MISJĄ

Zapraszamy  na studia pierwszego stopnia-licencjackie

Czas trwania studiów:

  • na studiach stacjonarnych- 6 semestrów, plan studiów obejmuje 4750 godzin
    w tym 2300 godzin kształcenia praktycznego ( zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe)
  • na studiach niestacjonarnych pomostowych - wyłącznie dla absolwentek  2,5- letniego medycznego studium zawodowego na kierunku Położnictwo-
    2 semestry, plan studiów obejmuje 1105 godzin w tym 580 godzin kształcenia praktycznego ( zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe).

W tym zawodzie ważna jest wiedza, wykształcenie, a oprócz tego niezbędna jest pasja
i powołanie.

Położnictwo to jedna z nielicznych dziedzin wiedzy, która dotyka kwintesencji istnienia. Pomagamy kobietom w najważniejszych i zarazem najtrudniejszych dla niej momentach życia.

 Zajęcia praktyczne odbywają się w najlepszych szpitalach i oddziałach referencyjnych.

Absolwent kierunku położnictwo będzie dysponował rzetelną wiedzą teoretyczną
i umiejętnościami praktycznymi, umożliwiającymi samodzielne wykonanie zawodu położnej – licencjata położnictwa. Absolwent posiada szczegółową wiedzę z zakresu położnictwa, ogólną wiedzę z zakresu innych nauk medycznych. Potrafi wykonywać świadczenia zdrowotne wobec: kobiety i jej rodziny, kobiety ciężarnej, kobiety rodzącej, położnicy
i noworodka oraz kobiety chorej ginekologicznie w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki
 i profesjonalnej opieki położniczo-ginekologicznej, prenatalnej oraz w okresie przekwitania
i senium; podejmować konieczne działania w sytuacjach nagłych, do czasu przybycia lekarza; współpracować z personelem medycznym, w tym z przedstawicielami innych zawodów medycznych; prowadzić działalność edukacyjno-zdrowotną.

Zawód ten ciągle zaskakuje, nie ma w nim monotonii. Otaczają nas życzliwi ludzie.
I niesamowite jest to, że im dłużej z nimi pracujesz, tym te relacje stają się bardziej zażyłe. Tym bardziej przekonujesz się, że możesz i umiesz pomagać. I to w tak zaskakujących sytuacjach, że nawet sobie tego nie wyobrażasz.

To zawód dla osób, które nie boją się wyzwań, które chcą się rozwijać i lubią adrenalinę.

Zawód cieszący się wielkim szacunkiem i poważaniem w naszym społeczeństwie !

Drogi kandydacie – pracę znajdziesz w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej lecznictwa stacjonarnego i ambulatoryjnego  i innych - zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami.

Licencjat uznawany w krajach Unii Europejskiej.

Absolwent studiów pierwszego stopnia uzyskuje tytuł licencjata położnictwa i jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku położnictwo lub – po rozpoczęciu pracy zawodowej – podjęcia różnych form kształcenia podyplomowego (kursów specjalistycznych, kwalifikacyjnych i szkoleń specjalizacyjnych).

 

 

Licznik wizyt na stronie: 3177
Opublikował: Małgorzata Michalak   |  Data publikacji: 18-06-2015 08:52
Modyfikował: Małgorzata Michalak   |  Data modyfikacji: 18-06-2015 09:22

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera