Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Fizjoterapia studia I i II stopnia

FIZJOTERAPIA – STUDIA Z PASJĄ

 Zapraszamy  na Studia pierwszego stopnia-licencjackie

Czas trwania studiów:

 • na studiach stacjonarnych 6 semestrów, plan studiów obejmuje 5232 godzin
  w tym 920 godz. praktyk zawodowych
 • na studiach niestacjonarnych: 6 semestrów, plan studiów obejmuje  4422 godzin w tym 667 godz. praktyk zawodowych
 • Doświadczeni i uznani pracownicy nauki z tytułami profesorów i doktorów, oraz dydaktycy z dużym doświadczeniem naukowym i zawodowym

  Doskonale przygotowana baza dydaktyczna, w tym wyspecjalizowany sprzęt, sprawiają, że proces kształcenia odbywa się na wysokim poziomie i w komfortowych warunkach. Obok teoretycznej wiedzy z zakresu nauk medycznych, biologicznych, humanistycznych
  i społecznych absolwent uzyskuje przygotowanie praktyczne do rehabilitacji ruchowej osób niepełnosprawnych, prowadzenia gimnastyki korekcyjnej, wykonywania zabiegów z zakresu medycyny fizykalnej, odnowy biologicznej i fitness w sporcie oraz różnych form masażu i terapii manualnej.
  Program studiów urozmaicony jest grupą przedmiotów wybieranych przez studentów takich jak:
  dogoterapia,
  hipoterapia,
  muzykoterapia,
  podstawy pedagogiki specjalnej
  czy podstawy logopedii.

Absolwentów studiów I stopnia zapraszamy do kontynuowania nauki na

FIZJOTERAPII Studiach drugiego stopnia - magisterskich

Czas trwania studiów:

 • na studiach stacjonarnych 4 semestry, plan studiów obejmuje 3446 godzin
  w tym 500 godz. praktyk zawodowych
 • na studiach niestacjonarnych: 4 semestry, plan studiów obejmuje  2771 godzin w tym 500 godz. praktyk zawodowych

            Celem kształcenia na studiach II stopnia na kierunku fizjoterapia jest wykształcenie i przygotowanie zawodowe przyszłych absolwentów do samodzielnej pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi  w zakresie stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce i w celach leczniczych oraz uprawnienia do podjęcia specjalizacji z  zakresu fizjoterapii i do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).

Absolwenci studiów II stopnia kierunku fizjoterapia będą przygotowani do pełnienia profesjonalnej i całościowej opieki rehabilitacyjnej.
Uzyskają wiedzę  niezbędną do kierowania zespołami terapeutycznymi oraz do organizacji i zarządzania placówkami prowadzącymi działalność fizjoterapeutyczną, szkolenia zawodowego w zakresie podstawowych procedur fizjoterapeutycznych i nauczania przedmiotów zawodowych. Osiągną umiejętność planowania, przeprowadzania i kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii. Nabycie powyższych umiejętności jest możliwe między innymi  dzięki odpowiedniej ilości zajęć teoretycznych i praktycznych z  zakresu metod specjalnych, medycyny fizykalnej, diagnostyki funkcjonalnej i programowania rehabilitacji.

Absolwenci powinni uzyskać wiadomości i umiejętności niezbędne do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej i prowadzenia badań naukowych.
 

 

Licznik wizyt na stronie: 3147
Opublikował: Małgorzata Michalak   |  Data publikacji: 18-06-2015 08:40
Modyfikował: Małgorzata Michalak   |  Data modyfikacji: 18-06-2015 09:28

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera