Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

X Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe 2015

X OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM

NAUKOWO-SZKOLENIOWE

 

Dalej kontynuujemy ideę zapoczątkowaną przez Świętej Pamięci Pana Profesora Andrzeja Steciwko - promowania osiągnięć pielęgniarek i położnych, absolwentek PMWSZ w Opolu, w zakresie wiedzy medycznej, kompetencji zawodowych, prowadzenia badań naukowych w dziedzinie pielęgniarstwa i położnictwa. 

Już po raz kolejny Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa zorganizował w naszej uczelni
X Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo- Szkoleniowe: „Wybrane aspekty leczenia i opieki pielęgniarskiej nad chorymi w różnych specjalnościach medycyny”.

         Wśród przybyłych gości byli studenci naszej uczelni, pielęgniarki i położne pracujące na terenie województwa opolskiego. Niektórzy z uczestników to nasi „stali bywalcy”. Domniemamy, że  
zainteresowanie tematami naszego sympozjum jest nadal duże.

        W tym roku wiodącymi tematami  czerwcowych wykładów w sesji położniczej  były: niepłodność, małżeńskie strategie  radzenia sobie w sytuacji niepłodności, HIV, wybrane problemy zdrowotne kobiet w okresie okołomenopauzalnym, choroby cywilizacyjne i ich wpływ na ciążę i przebieg porodu oraz rola położnej w łagodzeniu bólu porodowego w sali porodowej XXI wieku.

       Bardzo ciekawy wykład-  Wpływ karmienia piersią na występowanie alergii u dzieci przedstawiła dr Dorota  Ćwiek z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie .

Uczestnicy sympozjum mieli okazję wysłuchać także wykładu poświęconego profilaktyce zdrowia – dot. suplementacji witamin i składników mineralnych u dzieci, który zaprezentowała dr Alina Kowalczykiewicz - Kuta z Instytutu Położnictwa PMWSZ w Opolu.

       Profesor Jerzy Jabłecki przedstawił najnowsze doniesienia   na temat przeszczepu macicy.

Organizatorzy sympozjum serdecznie dziękują wszystkim prelegentom za przyjęcie zaproszenia do wzięcia czynnego udziału w X Ogólnopolskim Sympozjum Naukowo- Szkoleniowym!

PDFdoc00497520150601121819.pdf
 

 

Licznik wizyt na stronie: 1768
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 09-06-2015 12:06
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 09-06-2015 12:33

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera