W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

Promocja, Opole 22.04.2015

Rozwój płodu w łonie matki

 22.04.2015 w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, studentki II roku Położnictwa  Natalia Syma i Paulina Biskup wraz z opiekunem mgr Zofią Wojdyłą, zorganizowały niezwykłą wystawę oryginalnych zdjęć, które przedstawiały fazy rozwoju płodu w łonie matki.
Temat ciekawy, który porusza zagadnienie życia płodowego od zapłodnienia poprzez tworzenie się poszczególnych narządów wraz z rozwojem ciąży.  Studentki opowiadały zainteresowanym w jaki sposób rozwija się płód, co czuje i jak zachowuje się w łonie matki.                                   
Kolejnym ważnym tematem, było przedstawienie diety kobiety ciężarnej. Co należy spożywać w ciąży i jakie wartości odżywcze są najbardziej potrzebne kobiecie w poszczególnych trymestrach ciąży. Panie studentki szczególną uwagę zwracały na spożywanie warzyw i owoców oraz promowały aktywność fizyczną w okresie prawidłowo rozwijającej się ciąży, podkreślając tym samym ogromne znaczenie opieki i wsparcia położnej nad kobietą w ciąży fizjologicznej.

 

 

Licznik wizyt na stronie: 1231
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 04-05-2015 13:05
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 04-05-2015 14:04

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera