Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

7 marca 2015 r. - Położnictwo w Dziecięcej Akademii Zdrowia

V zajęcia w ramach Dziecięcej Akademii Zdrowia

W sobotę, 7 marca 2015 roku w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu odbył się V zjazd Dziecięcej Akademii Zdrowia. Instytut Położnictwa również przyłączył się do organizacji zajęć dla najmłodszych.

Wykład przeprowadzony przez nauczyciela akademickiego mgr Marię Gramberg dotyczył różnic pomiędzy chłopcami a dziewczynkami, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Podczas rozmowy z dziećmi przełamane zostały tematy tabu. Mali studenci bardzo chętnie przekazywali swoje spostrzeżenia oraz sporą wiedzę dotyczącą tematu zajęć i nie tylko.

Jednym z zadań jakie otrzymały maluchy, było przedstawienie poprzez rysunek zawodu, który pragną wykonywać w przyszłości. Ta część zajęć spotkała się z olbrzymią aprobatą ze strony dzieci. Powstawały przepiękne rysunki. U dziewczynek przeważały zawody takie jak: baletnica czy piosenkarka, natomiast w przypadku chłopców kierowca ciężarówki i biznesmen. Dzieci otrzymały również zabawki, które odzwierciedlały w mniejszy lub większy sposób możliwe do wykonywania przez nie w przyszłości zawody.

Znalazł się również czas na popisy artystyczne jednej z dziewczynek. Mała wokalistka zaprezentowała piosenkę w języku angielskim, którą rozczuliła publiczność. Po zakończeniu oraz uzyskaniu wpisów do indeksów, nasi mali studenci udali się na kolejne zajęcia Dziecięcej Akademii Zdrowia.

W organizacji zajęć oraz opanowaniu żywiołowej gromadki pomagali członkowie Studenckiego Koła Naukowego przy Instytucie Położnictwa: Oliwia Lauer, Weronika Szklorz, Agata Gorzolnik, Sandra Cabała oraz studentki II roku, kierunek studiów Położnictwo: Anna Materac i Roksana Mońka.

 

 

Licznik wizyt na stronie: 992
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 10-04-2015 13:05
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 10-04-2015 13:10

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera