Promocja Instytutu Położnictwa - Targi Edukacyjne w Publicznym LO nr II w Opolu

Promocja Instytutu Położnictwa

W dniu 24 lutego 2015r. w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu odbyły się Targi Edukacyjne, w których Instytut Położnictwa reprezentowały studentki Anna Polkowska i Roksana Mońka pod opieką nauczyciela akademickiego mgr Marii Gramberg.

Z kolei dnia 6 marca 2015 r. to my mieliśmy okazję gościć w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu młodzież z II LO, z klas o profilu biologiczno – chemicznym. Uczniowie odwiedzili między innymi pracownię umiejętności położniczych,  w której studenci położnictwa nabywają umiejętności praktyczne. Młodzież licealna miała możliwość zobaczyć fantom do symulacji porodu, a także fantomy rozwoju płodu w macicy i inny sprzęt na jakim pracują studenci. Spotkanie to było też okazją do promocji zdrowia i prezentacji wiedzy studentów. Przedstawiciele drugiego roku Położnictwa: Anna Sawicka, Wojciech Szymiczek, Marta Przybylska pod kierunkiem nauczyciela akademickiego mgr Joanny Stark,  zorganizowali pokaz kąpieli noworodka oraz przedstawili technikę samobadania piersi.

Licealiści otrzymali ulotki propagujące zdrowy styl życia i profilaktykę nowotworów oraz biuletyny promujące PMWSZ w Opolu.

 

 

Licznik wizyt na stronie: 1045
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 20-03-2015 13:03
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 20-03-2015 13:10

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera