Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Promocja Instytutu Położnictwa - II LO z Prudnika

Promocja Instytutu Położnictwa

Dnia 9 grudnia 2014 roku mieliśmy okazję gościć młodzież z II LO w Prudniku, z klas o profilu biologiczno – chemicznym. Celem spotkania była promocja PMWSZ w Opolu, a w szczególności zachęcenie tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów na kierunkach medycznych.

Uczniowie odwiedzili m.in. pracownię umiejętności położniczych,  w której studenci położnictwa nabywają umiejętności praktyczne. Młodzież licealna miała możliwość zobaczyć fantom do symulacji porodu, a także fantomy rozwoju płodu w macicy i inny sprzęt na jakim pracują studenci. Spotkanie to było też okazją do promocji zdrowia i prezentacji wiedzy studentów. Przedstawicielki drugiego roku Położnictwa: Marta Nowakowska, Dominika Niebora, Wioleta Konopka i Anna Materac pod kierunkiem opiekunów – mgr Iwony Łuczak i mgr Joanny Stark,  zorganizowały pokaz kąpieli noworodka oraz przedstawiły technikę samobadania piersi.

Licealiści otrzymali ulotki propagujące zdrowy styl życia i profilaktykę nowotworów oraz biuletyny promujące PMWSZ w Opolu. Wyrażamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do kształtowania właściwych nawyków prozdrowotnych wśród młodzieży oraz sprowadzi do naszej uczelni grono kandydatów na studentów.

 

 

Licznik wizyt na stronie: 911
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 20-03-2015 12:44
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 20-03-2015 12:51

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera