Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

9 grudnia 2014 r. - wizyta uczniów i opiekunów z II LO w Prudniku

W dniu 9 grudnia 2014 r. w PMWSZ w Opolu mieliśmy zaszczyt gościć uczniów i ich opiekunów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej przy Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku. Pokazy dla naszych Gości odbyły się we wszystkich Instytutach Uczelnianych, w tym także w Instytucie Położnictwa.

Podczas pokazu w Pracowni Umiejętności Położniczych zaprezentowane zostały profesjonalne instruktaże: kąpieli noworodka oraz nauki samobadania piersi. Szkolenie dla naszych Gości poprowadziły panie studentki z II roku Instytutu Położnictwa: Marta Nowakowska, Anna Materac, Dominika Niebora i Wioleta Konopka wraz z opiekunami – mgr Iwony Łuczak i mgr Joanny Stark.

W ramach instruktażu dotyczącego samobadania piersi odwiedzający nas uczniowie uzyskali wiedzę na temat tego, jak ważna jest profilaktyka raka piersi, kiedy i w jaki sposób należy wykonywać samobadanie. Dowiedzieli się również, że każda wykryta w tym badaniu zmiana, powinna być dodatkowo przebadana i skonsultowana z lekarzem, gdyż jak powszechnie wiadomo, wczesne wykrycie raka w gruczole sutkowym i wdrożenie odpowiedniego leczenia, daje bardzo duże szanse na skuteczne wyleczenie.

Większość uczniów uczestniczących w szkoleniu miało możliwość sprawdzić zdobyte podczas pokazu informacje, także poprzez praktyczną naukę badania gruczołu sutkowego na specjalnie przystosowanych w tym celu fantomach.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas szkolenie wzbogaciło wiedzę uczniów i  pomoże im zadbać o zdrowie własne, jak i ich najbliższych. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy Was ponownie.

 

mgr Joanna Stark

 

Poniżej nasza fotorelacja:

 

 

Licznik wizyt na stronie: 1154
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 16-12-2014 10:09
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 16-12-2014 10:27

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera