Strona w przebudowie - przepraszamy za utrudnienia.

Tylko dobre
perspektywy! studiuj u nas

2015-01-10 Trzecie zajęcia w Dziecięcej Akademii Zdrowia

Tematyka zajęć:

Biblioterapia - prowadzi mgr Bożena Ratajczak-Olszewska

Zajęcia z wykorzystaniem elementów biblioterapii i bajkoterapii jako skutecznych narzędzi redukujących napięcie i wprowadzających w nastrój wyciszenia i relaksu przed dobrym snem, bajka terapeutyczna jako element wzbogacania wiedzy dziecka o świecie i indywidualnych emocjach, pobudzania  wyobraźni i ułatwiania komunikowania się z innymi.

Bożena Ratajczak-Olszewska - Dyrektor Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej PMWSZ w Opolu, Pełnomocnik Rektora ds. systemu antyplagiatowego, wykładowca na studiach podyplomowych z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego Oddziału Opolskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Zastępca Redaktora Naczelnego kwartalnika Puls Uczelni.

Dodatkowo w przygotowanie i pomoc zaangażowana (wykonawca pająka) mgr Barbara Nogajska 

basia.jpeg

Zajęcia z przyborem typowym i nietypowym - gry i zabawy - prowadzi mgr Iwona Dobrowolska

 Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi  motoryki u dzieci, kształtują koordynację ruchową, poczucie rytmu, wyrabiają nawyki prawidłowej postawy i ruchu. Wprowadzone elementy muzyki uwrażliwiają i działają odstresowująco na dzieci. Wykorzystanie wielu przyborów uatrakcyjnia zajęcia.

Iwona Dobrowolska - nauczyciel dyplomowany, instruktor rekreacji ruchowej i aerobiku, instruktor w zakresie gimnastyki, pływania, zespołowych gier sportowych i lekkoatletyki, ukończony kurs gimnastyki korekcyjno-kompensacyjny, instruktor hokeja na trawie, instruktor sportu, wychowawca. Długoletni nauczyciel akademicki.

Studentki zaangażowane w realizację zajęć to:

Anna Balcerak

Żaneta Bernard

Arletta Drewnowska

Joanna Dziaczko

Aleksandra Kurzeja

Sylwia Nadolna

oraz

Paulina Dobrowolska

 

 

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera