Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

2014-11-29 Pierwsze zajęcia Dziecięcej Akademii Zdrowia

Tematyka zajęć:

Zabawy z językiem migowym - prowadzi mgr Ewelina Kapłon
Pokazanie dzieciom sposobu porozumiewania się za pomocą gestów. Naukę wybranych znaków języka migowego i alfabetu palcowego. Usprawnienie pracy rąk i ogólnej motoryki ciała, poprzez przekazywania znaków za pomocą gestów.

Ewelina Kapłon - surdopedagog, logopeda, tłumacz j. migowego. Posiada  10 letni staż pracy w ośrodku diagnozy i rehabilitacji dzieci i młodzieży z wadą słuchu.

polski_alfabet_palcowy.jpeg


Stymulacja sensoryczna w warunkach domowych - prowadzi mgr Radosław Rogoziński
Integracja sensoryczna, czyli przetwarzanie bodźców sensorycznych to skomplikowany proces, podczas którego układ nerwowy człowieka odbiera informacje z receptorów wszystkich zmysłów następnie organizuje je i interpretuje tak, aby mogły być wykorzystane w celowym i efektywnym działaniu. Prawidłowy rozwój sensoryczny dziecka ma ogromny wpływ na pozostałe strefy rozwoju - poznawczą, społeczną, ruchową. Na zajęciach zostanie pokazanych kilka prostych technik stymulacyjnych możliwych do wykonania w każdych warunkach.

Radosław Rogoziński - terapeuta SI i NDT-Bobath, terapeuta zajęciowy, oligofrenopedagog, terapeuta osób z autyzmem. Jego dwudziestoletnia praca zawodowa związana jest z terapią ruchową i pedagogiczną dzieci

 

 

Licznik wizyt na stronie: 1238
Opublikował: Joanna Piasecka   |  Data publikacji: 01-12-2014 14:50
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 29-05-2017 09:39

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera