Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Konferencja Fundacji DKMS i PMWSZ w Opolu

W imieniu Pana Rektora dr Tomasza Halskiego, Fundacji DKMS i naszych Ambasadorów serdecznie zapraszamy na Konferencję wszystkich zainteresowanych możliwością, którą ma każdy z nas: uratowania czyjegoś życia - od procedury rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku, do jego przeszczepu -

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu (ul. Katowicka 68)  

czwartek, 20 listopada 2014 r.,  godz. 10.30, Sala SW

Fundacja DKMS zajmuje się prowadzeniem rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego, wyszukiwaniem zgodnych jego biorców i dalszej koordynacji, gdy zachodzi możliwość dokonania przeszczepu. Są to zawsze operacje ratujące życie ciężko chorych np. na białaczkę. Raz w roku Fundacja przeprowadza ogólnopolską akcję wśród młodzieży akademickiej niemal wszystkich miast Polski. W tym roku taka akcja zostanie przeprowadzona w dniach 26 – 27 listopada 2014r. pod hasłem "DWA WYMAZY DO BAZY".

Jak co roku Ambasadorzy akcji z naszej uczelni, wolontariusze i dziesiątki innych osób, które bezinteresownie chcą nieść pomoc człowiekowi w potrzebie angażują się całym sercem i czasem, aby jak najwięcej potencjalnych dawców szpiku z Opola zostało zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS.

Aby poszerzyć wiedzę o o tej zupełnie niegroźnej dla dawcy i bezbolesnej możliwości uratowania czyjegoś życia, jaką jest przeszczep szpiku, a także by promować wolę zarejestrowania się w bazie, nasza uczelnia organizuje Konferencję, na której przedstawiciel DKMS, jej Ambasadorzy z PMWSZ, Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego, a także dawca i biorca szpiku (przypadki autentyczne) opowiedzą o tym przedsięwzięciu i swoich własnych przeżyciach.

 

 

 

 

Licznik wizyt na stronie: 1734
Opublikował: Kamila Wójt   |  Data publikacji: 19-11-2014 16:25
Modyfikował: Kamila Wójt   |  Data modyfikacji: 20-11-2014 15:56

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera