Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Światowy Dzień Karmienia Piersią

"Wyssałeś to z mlekiem matki"... Ileż to razy słyszeliśmy taki komentarz o nas lub o innych, zawsze w znaczeniu podkreślenia wrodzonej cechy, przeważnie talentu odziedziczonego po rodzicach i przodkach. Fakt, że powiedzenie to było znane już w IV w. n.e. pokazuje, jaką ważność od stuleci przykładano do tego najlepszego z pokarmów i to przed wynikami badań naukowych nowoczesnej medycyny!

W 1990 r. UNICEF ustanowił Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią, który rozpoczyna się 1 sierpnia każdego roku. Jego głównym założeniem jest promowanie karmienia wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia dziecka w celu zapewnienia jego prawidłowego rozwoju, a także zmniejszenia ryzyka wystąpienia wielu chorób, alergii i infekcji, poprawy odporności organizmu, także w dorosłym życiu.

Szeroko zakrojone kampanie organizowane na całym świecie, także w Polsce, od ponad 20 lat przynoszą optymistyczne wyniki. Szacuje się bowiem, że ok. 30% wszystkich niemowląt może liczyć na karmienie wyłącznie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia. 

Wszystkim Studentkom i Absolwentkom Instytutu Położnictwa naszej uczelni życzymy wiele zapału w ich pracy zawodowej do szerzenia wiedzy o tej najpiękniejszej i jakże pożytecznej więzi między matki i dzieckiem.

 

Licznik wizyt na stronie: 1242
Opublikował: Kamila Wójt   |  Data publikacji: 01-08-2014 14:40
Modyfikował: Kamila Wójt   |  Data modyfikacji: 01-08-2014 15:32

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera