Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Położnictwo zawsze tam, gdzie chodzi o zdrowie

Instytut Położnictwa zawsze pierwszy, gdy chodzi o walkę z rakiem piersi. 

Już po raz siódmy w ramach Dni Walki z Rakiem obchodzonych w dniach 4 - 24 czerwca, Opolskie Centrum Onkologii zorganizowało pod patronatem prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego „Piknik dla zdrowia - Chodzę, biegam. więc jestem”. Impreza, jak zwykle promująca zdrowy styl życia, będący jednym z zadań Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, odbyła się w niedzielę, 8 czerwca w godz. 11-14, w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Jej zasadniczym celem było zachęcanie Opolan do zdrowego stylu życia a w tym do aktywności fizycznej na „świeżym powietrzu”, w strefie zakazu palenia tytoniu,  oraz  do właściwego odżywiania z przewagą warzyw i owoców w codziennej diecie. 

Ważnym punktem imprezy były wydarzenia związane z akcją „Razem wygrywamy z rakiem piersi”, z aktywnym uczestnictwem opolskich Amazonek i - oczywiście! - studentek i studenta naszego Instytutu Położnictwa. Na specjalnie przygotowanym stoisku uczyli technik samobadania piersi, udzielali ważnych informacji na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów oraz promowali kierunek: położnictwo.

Niewatpliwą "atrakcją" był nasz jedyny (!) student na tym kierunku, Wojtek Szymiczek, któego obecność i profesjonalizm uczą innego, szerszego spojrzenia na zawód położnej, wykonywany przecież także przez mężczyzn.

Wszystkim studentom i opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w akcji! 

DSCF8057.jpeg

 

 

 

 

 

Licznik wizyt na stronie: 1454
Opublikował: Kamila Wójt   |  Data publikacji: 13-06-2014 10:35
Modyfikował: Kamila Wójt   |  Data modyfikacji: 18-06-2014 09:57

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera