W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora oraz raport z badania antyplagiatowego może mieć formę skanu lub oryginału

Uroczystości obchodów 10-LECIA W UE

UROCZYSTOŚCI  10-cio LECIA  W  UNII    EUROPEJSKIEJ  WOJEWÓDZTWA  OPOLSKIEGO.

 

Dnia 10 maja (sobota) w godzinach 10.00-14.00  w okolicach opolskiego mostu groszowego , na skwerze  nieopodal kanału Młynówka  Państwowa Medyczna  Wyższa Szkoła Zawodowa  w Opolu  miała swoje stoisko . Instytut Położnictwa reprezentowały : Małgorzata Zwardoń i Dżesika Kotula wraz  z opiekunem   mgr Marią Gramberg.

Studentki II roku położnictwa reprezentując uczelnię namawiały do samobadania piersi, przy tym pokazywały kobietom jak wykonywać takie samobadanie, kiedy najlepiej się badać i na co zwracać uwagę przy badaniu. Kobiety , które korzystały z porad studentek miały do dyspozycji specjalnie przygotowane fantomy piersi na których poprzez dotyk mogły zaobserwować  zachodzące zmiany w piersiach. Każdy fantom ukazuje bowiem inne stadium zaawansowania raka.

Mimo iż stanowisko z samokontrolą piersi nie było w centrum miasta, zainteresowane kobiety korzystały z porad studentek i chętnie pytały jak badać piersi. Zdarzały się też wśród kobiet takie ,które stwierdzały iż samokontrola piersi nie jest im potrzebna, było nam przykro…

Cieszymy się z każdej przeprowadzonej nauki samokontroli piersi, bo wiemy że każda taka akcja przybliża nas do coraz mniejszej liczby zachorowań na raka piersi !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Licznik wizyt na stronie: 3918
Opublikował: Magdalena Rusin   |  Data publikacji: 06-06-2014 00:15
Modyfikował: Magdalena Rusin   |  Data modyfikacji: 06-06-2014 00:22

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera