Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Zakończenie Zajęć Praktycznych w Oddziale Pediatrii WCM w Opolu

W  bieżącym roku akademickim zakończyły się

Zajęcia Praktyczne w Oddziale Pediatrii WCM w Opolu
 

          Zajęcia Praktyczne, które odbywaliśmy w Oddziale Pediatrii WCM w Opolu były dla nas każdego dnia zarówno wyzwaniem jak i niespodzianką. Wyzwaniem i radością , ponieważ mogliśmy przybierać rolę rodzica, który tuli swoje dziecko, karmi, pielęgnuje a nawet śpiewa swojemu dziecku piosenki. 
          Mimo chorób Maluchom nie brakowało uśmiechu, radosnej wrzawy podczas pobytu w oddziale. Dzięki Pani Pedagog, która zajmowała się edukacją i konstruktywnym wypełnianiem wolnego czasu dzieci, mogliśmy spróbować naszych zdolności manualnych. Mamy nadzieję, że nasze prace do dziś zdobią sale naszych małych podopiecznych. 
          Dużym szacunkiem i uznaniem obdarzamy wszystkie Panie Pielęgniarki pracujące w tym oddziale. Mimo wielu obowiązków zawsze znalazły czas i chęci na odpowiedzi na niekończące się pytania nie tylko rodziców, ale także studentów. 
Pielęgniarki wielokrotnie poprzez zabawę i zachętę potrafiły przekonać nawet najbardziej „przestraszone” dzieci, aby „wyszły z ukrycia” i poddały się zabiegom pielęgnacyjnym.

Aleksandra Janczyńska – studentka II roku pielęgniarstwa

 

          Podczas naszych Ćwiczeń w Pracowni w ramach przedmiotu Pediatria i Pielęgniarstwo Pediatryczne i Zajęć Praktycznych w Oddziale Pediatrii WCM Opole nauczyliśmy się jak opiekować się  małymi pacjentami; opiekować się tak aby  czerpać radość ze wspólnie spędzonego czasu. Godziny spędzone w tym oddziale nauczyły  jak obliczać dawki leków dla najmniejszych pacjentów i nie straszne nam jest teraz jak obliczyć i podać 37,5 mg Biodacyny. Chwile, które spędziliśmy z dziećmi pokazały również, jakie ciężkie, wyczerpujące, ale i radosne może być rodzicielstwo. Mieliśmy tylko przedsmak śpiewania piosenek, opowiadania bajek na dobranoc ,karmienia, przewijania oraz karmienia niemowląt. Doświadczenie wyniesione z tegoż oddziału na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Studenci III gr II roku pielęgniarstwa

 

 

Licznik wizyt na stronie: 3329
Opublikował: Renata Widziak   |  Data publikacji: 21-05-2014 17:00
Modyfikował: Renata Widziak   |  Data modyfikacji: 21-05-2014 17:38

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera