W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

Finał V Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej

W dniu 15 maja 2014 r. w PMWSZ w Opolu będzie mieć miejsce prawdziwe „święto nauki”. W tym dniu bowiem odbędzie się zarówno II Międzyuczelniana Konferencja Kół Naukowych, jak i finał V Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej im. Janiny Fetlinskiej.

W tym roku do udziału w Olimpiadzie zgłosiły się: Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu – organizator Finału, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie oraz Akademia Humanistyczno-Techniczna w Bielsku Białej.

Tematem  III etapu Olimpiady, tj. prezentacji przygotowanych przez finalistki jest: Humanistyczny wymiar zawodu pielęgniarki. Prezentacje oceniać będzie jurry, w skład którego wejdą pracownicy naukowi reprezentujący Uczelnie, z których wywodzą się finalistki, specjaliści z dziedziny pielęgniarstwa i dziedzin pokrewnych (psychologii i pedagogiki) oraz przedstawiciele władz samorządowych.

W Finale Olimpiady udział wezmą studenci, którzy uzyskali największą liczbę punktów przechodząc przez poszczególne jej etapy, tj: test wiedzy z pielęgniarstwa oraz przygotowanie procesu pielęgnowania w oparciu o studium przypadku. 

Uczelnie reprezentować będą: 

  • Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu: Kornelia DziewitAneta Tomala, Sandra Stachnowska
  • Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu: Anna Burdek, Kinga Marek, Magdalena Zawadzka
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie: Agnieszka Jurkiewicz, Dagmara Talarek
  • Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku- Białej: Magdalena Leśniak, Ariana Zając      . 

Patronat nad V Międzyuczelnianą Olimpiadą Pielęgniarską im. Janiny Fetlińskiej objęli: Urząd Marszałkowski w Opolu oraz Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie.

 

Licznik wizyt na stronie: 1864
Opublikował: Kamila Wójt   |  Data publikacji: 06-05-2014 11:46
Modyfikował: Kamila Wójt   |  Data modyfikacji: 06-05-2014 12:24

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera