W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Kurs RKO

          16 kwietnia 2014r. odbył się egzamin kończący kolejną edycję kursu specjalistycznego Resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Przystapiło do niego i pomyślnie zaliczyło 37 pielęgniarek.

          Kursy specjalistyczne są formą  kształcenia, która zgodnie z ustawą   o zawodach pielęgniarki i położnej  ma na celu uzyskanie przez pielęgniarkę /położną kwalifikacji do wykonywania określonych czynności zawodowych przy udzielaniu świadczeń pielęgnacyjnych, zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych lub rehabilitacyjnych. Program kursu  jest  dostosowany do   Wytycznych Resuscytacji 2010 opublikowanych dnia 18 października 2010r. przez Europejską Radę Resuscytacji (ERC) i przyjętych przez Polską Radę Resuscytacji.

          Celem kształcenia  jest  zdobycie przez  uczestników wiedzy  i umiejętności potrzebnych do   rozpoznania stanów  zagrożenia życia i wykonywania podstawowych  i zaawansowanych  zabiegów  resuscytacyjnych u osób dorosłych oraz dzieci i niemowląt zgodnie ze współczesną wiedzą z zakresu ratownictwa medycznego. Świadomość konieczności doskonalenia zawodowego oraz  chęć uzupełnienia wiedzy są  najczęściej wymieniane przez pielęgniarki jako powody uczestnictwa w różnego rodzaju kursach.

          Była to już IX edycja kursu RKO organizowana  przez naszą Uczelnię. Od 8 lat wykłady i ćwiczenia prowadzi dr Adam Płaczek.

          Zajęcia praktyczne prowadzone były w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu w oddziale intensywnej opieki kardiologicznej. W tej edycji prowadziła je mgr Anna Kozak.

 

 

Opracowała:
mgr Teresa Niechwiadowicz-Czapka
                                                                                        kierownik kursu

Licznik wizyt na stronie: 1814
Opublikował: Renata Widziak   |  Data publikacji: 26-04-2014 17:14
Modyfikował: Renata Widziak   |  Data modyfikacji: 26-04-2014 17:46

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera