Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Wizyta gości z Niemiec

Wizyta gości z Niemiec

 

          Instytut Pielęgniarstwa współpracuje z firmą GFAmbH  świadczącą usługi opiekuńcze dla seniorów w regionie Mainz już od 8 lat. Nasi studenci mają możliwość odbywania praktyk zawodowych w ośrodkach prowadzonych przez tę firmę i wielokrotnie z tego korzystali.
          W tym roku w dniach 7-12.04.2014r. dwie studentki z Niemiec odbywały tygodniową praktykę w opolskich placówkach leczniczych i opiekuńczych wspólnie ze studentami II i III roku pielęgniarstwa. Wzajemne porozumienie było możliwe dzięki dobrej znajomości języka niemieckiego naszych studentów.

          8 kwietnia 2014r.  natomiast mieliśmy przyjemność gościć w naszej Uczelni delegację  firmy GFA mbH  z  Niemiec. W spotkaniu uczestniczyli nie tylko przedstawiciele nauczycieli akademickich, ale także, po raz pierwszy tak licznie, studenci pielęgniarstwa.
          Wzajemna wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia przyszłych kadr medycznych, szczególnie w opiece nad seniorami, jest zawsze tematem przewodnim naszych spotkań. Przynosi także obopólne korzyści.
          Goście niemieccy wspierają od paru lat uczelnianą drużynę piłki siatkowej, więc nie odmówili sobie tym razem czynnego udziału w treningu.

 

 

Opracowała:
mgr Teresa Niechwiadowicz-Czapka

Licznik wizyt na stronie: 1577
Opublikował: Renata Widziak   |  Data publikacji: 26-04-2014 16:46
Modyfikował: Renata Widziak   |  Data modyfikacji: 26-04-2014 17:42

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera