Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Współpraca z Koledżem Medycznym w Berisłaviu

PMWSZ w Opolu podpisała umowę międzynarodową o współpracy z Koledżem Medycznym w Berisłaviu (Ukraina). Podpisy złożyli: Rektor dr Tomasz Halski i prof. dr hab. n. med. Konstanty Bugajewsky – zastępca dyrektora Koledżu Medycznego w Berisłaviu, kierownik Komisji ds. Akuszerstwa i Ginekologii.

Współpraca dotyczyć będzie m.in.: wymiany studenckiej w ramach kształcenia praktycznego, udziału wykładowców i studentów obu uczelni w projektach badawczych, naukowych, konferencjach i świętach uczelnianych, wymiany nauczycieli akademickich w ramach prowadzenia zajęć dydaktycznych, wspólnej organizacji obozów letnich, imprez sportowych i kulturalnych.

Podpisanie umowy poprzedziła kilkudniowa wizyta na naszej uczelni delegacji z Ukrainy. W trakcie spotkań wymieniono doświadczenia i informacje z zakresu kształcenia pielęgniarek i położnych. W szczególności omówiono plany studiów i programy kształcenia, - kwalifikacje kadry naukowej i dydaktycznej, działalność naukową nauczycieli, studentów i instytutów, bazę naukową i dydaktyczną, szkolenie praktyczne w jednostkach ochrony zdrowia, fundusz stypendialny, działalność samorządu studenckiego.

Delegacja wizytowała i zapoznała się ze środkami dydaktycznymi, którymi dysponują pracownie umiejętności zawodowych w Instytucie Pielęgniarstwa i Położnictwa. Prof. dr hab. n. med. Konstanty Bugajewsky ( z racji prowadzonych wykładów z położnictwa
i ginekologii) z dużym zainteresowaniem i uznaniem obejrzał naszą bazę sprzętowa, zwłaszcza zaawansowany symulator porodowy Noelle, który wyposażony jest  w monitoring funkcji życiowych matki i noworodka. 

Naszą uczelnię reprezentowały: mgr Danuta Żurawicka - Dyrektor Instytutu Położnictwa, mgr Mariola Wojtal – Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa, mgr Małgorzata Zimnowoda - Zastępca Dyrektora Instytutu Położnictwa, mgr Teresa Niechwiadowicz-Czapka -  Zastępca Dyrektora Instytutu Pielęgniarstwa. Ze strony ukraińskiej Panu Profesorowi towarzyszyła mgr Natalia Bugajewska – Kierownik Komisji Pielęgniarskiej ds. opieki nad chorymi.

ukraina1.jpeg   Ukraina2.jpeg   Ukraina3.jpeg   Ukraina4.jpeg   Kopia (5) I Międzynarodowa Konferencja Pulsu Uczelni i podpisanie umowy 046.jpeg   Kopia (2) I Międzynarodowa Konferencja Pulsu Uczelni i podpisanie umowy 050.jpeg

 

 

 

Licznik wizyt na stronie: 1577
Opublikował: Kamila Wójt   |  Data publikacji: 16-04-2014 12:55
Modyfikował: Kamila Wójt   |  Data modyfikacji: 17-04-2014 14:36

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera