Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku

„Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie” – Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego

W imieniu Fundacji DKMS Polska, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu i Politechniki Opolskiej zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którym nieobojętny jest los chorych do wzięcia udziału w akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku w dniach 9 - 10 kwietnia br. Sama rejestrecja jest bezbolesna (wymaz) i trwa tylko 5 minut. figurowanie w listach dawców Fundacji DKMS nie oznacza, że kiedykolwiek będziemy faktycznymi dawcami szpiku. I właśnie dlatego, że tak trudno jest znaleźć "genetycznego bliźniaka" niezwykle istotne jest, aby wybór wśród potencjalnych dawców był jak największy!

Nie pozostawaj obojętny na los osób cierpiących na białaczkę i inne choroby, w których często jedyną szansą jest przeszczep szpiku. Możesz uratować czyjeś życie! Czy możesz w swoim życiu zrobić więcej dobrego?... 

Rejestracja potencjalnych dawców:

Data:       9 - 10 kwietnia 2014
Godziny: 11:00 - 18:00

  • Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu (ul. Katowicka 68) 

          Miejsce: Hol Sal Wykładowych A1, A2.

  • Politechnika Opolska (ul. Mikołajczyka 16)

          Miejsce: Hol Zespołu Dydaktycznego "Łącznik"


W Polsce co godzinę ktoś kolejny dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Tę okrutną diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z nich jedyną szansą na nowe życie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Tych niestety w Polsce jest ciągle zbyt mało. Aktualnie niewiele ponad pół miliona! Dla wielu pacjentów w Polsce, zakwalifikowanych do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie można znaleźć. Dla porównania w Niemczech, w kraju o dwukrotnie większej populacji niż Polska, tych dawców jest prawie 4 500 000! Polska ma więc potencjał na co najmniej 1 000 000 potencjalnych dawców szpiku, czyli 1 000 000 szans na nowe życie dla tych, którzy potrzebują tego najbardziej, chorych na nowotwory krwi.

W naszym kraju studiuje około 2 000 000 młodych ludzi i to zainspirowało nas do stworzenia projektu rejestracji potencjalnych dawców wśród społeczności akademickich, którego celem jest zjednoczenie wszystkich studentów na rzecz ratowania życia ludzkiego. Do tej pory 
w ramach dwóch edycji projektu studenckiego zarejestrowały się 23 563 osoby. Głęboko wierzymy w to, że podobnie jak w poprzednich edycjach, studenci swoim zapałem i chęcią zmiany świata na lepsze pociągną za sobą ogromną grupę ludzi chętnych do świadomej rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Jesteśmy przekonani, że praca i zaangażowanie młodych ludzi podczas wiosennego finału projektu „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie” przełoży się na spektakularny sukces w postaci zarejestrowania kolejnych potencjalnych dawców, a rezultaty będą widoczne przez długie lata w postaci uratowanych istnień ludzkich.

Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku, jako niezależna organizacja typu non-profit. DKMS ma swoje korzenie w Niemczech, gdzie powstała z prywatnej inicjatywy w 1991 roku. DKMS Polska rozpoczęła swoją działalność 25 lutego 2009 i do dnia dzisiejszego udało się nam zarejestrować i przebadać ponad 450 000 (marzec 2014) potencjalnych dawców. 1018 (marzec 2014) osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.


 

Licznik wizyt na stronie: 2348
Opublikował: Kamila Wójt   |  Data publikacji: 07-04-2014 12:51
Modyfikował: Kamila Wójt   |  Data modyfikacji: 07-04-2014 13:26

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera