Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Uczelniana Konferencja Studenckich Kół Naukowych PMWSZ w Opolu

Sprawozdanie z II Uczelnianej Konferencji Studenckich Kół Naukowych PMWSZ w Opolu

 

  Dnia 18 marca 2010 roku odbyła się II Uczelniana Konferencja Studenckich Kół Naukowych PMWSZ w Opolu. Koła Naukowe zaprezentowały: 13 prac o charakterze poglądowym i badawczym z zakresu:

  • pielęgniarstwa (9 prac),
  • fizjoterapii (2 prace),
  • położnictwa (1 praca)            
  • zdrowia publicznego (1 praca).

Streszczenia zostały opublikowane w książce streszczeń  II Uczelnianej Konferencji Studenckich Kół Naukowych, której wydawcą jest PMWSZ w Opolu. Podkreślenia wymaga wysoki poziom prezentacji multimedialnych, które wzbogacały wystąpienia ustne studentów, trafność doboru prezentowanych tematów, logiczność wniosków formułowanych na podstawie przeprowadzonych badań i wreszcie sposób prowadzenia dyskusji.

Wszystkie wymienione aspekty oceniane były przez komisje, którym w poszczególnych sesjach przewodniczyli: dr hab. n. med. Janusz Kubicki, dr hab. n .med. Roman Kurzbauer, dr n. med. Lucyna Sochocka, dr n. o k. fiz. Tomasz Halski, mgr Jolanta Żurakowska, mgr Mariola Wojtal.

Studenci otrzymali certyfikaty uczestnictwa czynnego i biernego w konferencji. Najlepszych studentów uhonorowano dyplomami i wyróżnieniem.

Dyplom – I Nagrodę przyznano studentce Joannie Kusz z SKN Instytutu Pielęgniarstwa (opiekun: dr n. med. Lucyna Sochocka) za pracę pt. „Czy rośnie nam znerwicowane społeczeństwo?”

Dyplom – II Nagrodę przyznano studentce Magdalenie Chęć z SKN Angielski w Pielęgniarstwie (opiekun: mgr Ewa Orawczak) za pracę pt. „Przekazywanie cząstkowego raportu pielęgniarskiego.”

Dyplom - III Nagrodę otrzymały Anna Zwierzyńska i Kalina Żydek z SKN Angielski w Pielęgniarstwie (opiekun: mgr Ewa Orawczak) za pracę pt. „Stosowanie skrótów medycznych w pielęgniarstwie.”

Wyróżnienie otrzymała Natalia Wiesiołek z SKN Klubu Honorowych Dawców Krwi (opiekun: mgr Teresa Niechwiadowicz-Czapka) za pracę pt. „Elementy dezynfekcji i sterylizacja sprzętu medycznego.”

Na zdjęciach: uczestnicy konferencji i członkowie komisji oraz
M. Chęć otrzymuje Dyplom - II nagrodę
A. Zwierzyńska otrzymuje Dyplom - III nagrodę

 

Licznik wizyt na stronie: 5794
Opublikował: Jacek Fedorów   |  Data publikacji: 26-07-2011 09:47

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera