Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Wielkanoc z PCK - zbiórka żywności i funduszy

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczelniany Klub Honorowych Dawców Krwi wspólnie z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu organizuje akcję pod hasłem „Wielkanoc z PCK”Jej celem jest pozyskanie funduszy i żywności na przygotowanie paczek dla dzieci z rodzin najuboższych z terenu miasta Opola i okolic.

Okres Świąt Wielkanocnych  to czas szczególnie ważny i wyczekiwany. Niestety, wiele osób nie ma szansy przeżywać go w spokoju i radości. Dla nich to dni, w których szczególnie odczuwane są trudność finansowe, ubóstwo i samotność. Poczucie bezradności i pozostawania samemu z problemami sprowadza okres świąteczny do codziennej szarości. Dotyka to wielu rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych czy starszych. To szczególnie trudny czas zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych czy rodziców samotnie wychowujących dzieci, bo to właśnie najmłodsi nie rozumieją ograniczeń związanych z sytuacją finansową. 

Wychodząc na przeciw potrzebom najuboższym Klub HDK działający przy PMWSZ  w Opolu organizuje w dniach 7-12 kwietnia br. akcję zbierania środków pieniężnych i żywności trwałejZebrane środki  zostaną przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Opolu, gdzie zostaną przygototwane z nich świąteczne paczki. 

Żywność trwałą prosimy składać w pudłach ze znakiem czerwonego krzyża, wystawionych w holu przy aulach A1 i A2Wolontariusze – członkowie uczelnianego Klubu HDK będą w tych dniach także zbierać datki pieniężne do puszek.

Nie bądź obojętny – wrzuć chociaż złotówkę!

 

Licznik wizyt na stronie: 1510
Opublikował: Kamila Wójt   |  Data publikacji: 02-04-2014 14:37
Modyfikował: Kamila Wójt   |  Data modyfikacji: 02-04-2014 14:53

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera