Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

V Olimpiada Pielęgniarska

V OLIMPIADA  PIELĘGNIARSKA - 18.03.2014 r. 

We wtorek, 18 marca br. już po raz piąty w PMWSZ  w Opolu odbędzie się Olimpiada Pielęgniarska, której inicjatorem jest nasza uczelnia, a pomysłodawcą dr n. med. Lucyna Sochocka. Trzeba podkreślić, iż realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez dużego zaangażowania kadry Instytutu Pielęgniarstwa.

Celem Olimpiady Pielęgniarskiej jest ewaluacja efektów kształcenia studentów kierunku pielęgniarstwo  w zakresie: podstaw pielęgniarstwa, pielęgniarstwa internistycznego, pediatrycznego, chirurgicznego oraz ratunkowego. Olimpiada jest także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych zarówno dla nauczycieli, jak i dla studentów uczelni biorących w niej udział, a także sprawdzoną już formą promocji uczelni.

Udział w olimpijskich zmaganiach biorą studenci III roku studiów stacjonarnych. W bieżącym roku  chęć udziału zgłosiły następujące uczelnie:  Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej  oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie.

Olimpiada będzie przebiegała w trzech etapach:

  • I etap 18 marca 2014 roku – test pisemny
  • II etap 15 kwietnia 2014 roku – proces pielęgnowania na podstawie studium pacjenta
  • III etap finałowy 15 maja 2014 r. odbędzie się w tym roku  w PMWSZ w Opolu - prezentacja multimedialna oraz artykuł  do publikacji w „Pulsie Uczelni"

Najlepsi studenci otrzymają nagrody rzeczowe   ufundowane przez uczelnie biorące udział w Olimpiadzie oraz Opolską Izbę Pielęgniarek i Położnych.

Wszystkim życzymy powodzenia!

 

 

Licznik wizyt na stronie: 2014
Opublikował: Kamila Wójt   |  Data publikacji: 16-03-2014 15:01
Modyfikował: Kamila Wójt   |  Data modyfikacji: 19-03-2014 14:52

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera