Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Dziś Światowy Dzień Walki z Rakiem

Z okazji przypadającego dzisiaj, tj. 4 lutego Światowy Dnia Walki z Rakiem polscy onkolodzy ponawiają apel o pilne podjęcie działań na rzecz nowej ustawy o Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016-2030. Przypominają, że motywem przewodnim obchodów jest nadal niezwykle aktualny postulat o pilne, wspólne, intensywne działania na rzecz przygotowania nowej ustawy o Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych (NPZChN), przewidzianym do realizacji na lata 2016-2030. 

Polska Unia Onkologii podkreśla, że zgodnie z wytycznymi unijnymi, każdy kraj zobowiązany jest do jak najszybszego przygotowania kolejnej edycji wieloletniego Narodowego Programu Walki z Rakiem, uwzględniającego niepokojące prognozy zachorowań i zgonów na raka, z zapewnieniem równego dostępu obywateli wszystkich krajów świata do nowoczesnych, kompleksowych świadczeń diagnostyczno- leczniczo- rehabilitacyjnych z zakresu onkologii, zgodnie z postępem wiedzy medycznej i w oparciu o sprawnie funkcjonującą, wielodyscyplinarną sieć centrów onkologicznych. Na realizację tych celów, a także na szeroko pojętą prewencję i profilaktykę nowotworową, dzięki której możliwa będzie redukcja zachorowań i poprawa wyników leczenia w Polsce o 5-10 procent, niezbędne jest zagwarantowanie przez rząd odpowiednich środków finansowych,  które zapewnią realizację nowego NPZChN w najbliższych 15-20 latach.

(źródło: www.onkologia.opole.pl)

 

Licznik wizyt na stronie: 1636
Opublikował: Kamila Wójt   |  Data publikacji: 04-02-2014 14:13
Modyfikował: Kamila Wójt   |  Data modyfikacji: 04-02-2014 14:27

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera