PMWSZ w Opolu jest uczelnią
o najlepszej reputacji w Polsce
(wg rankingu Reputacji PWSZ Premium Brand 2017)

Sukces siatkarzy "Medyka" na AMP!

Za kilka dni, dokładnie 17 lutego nasza uczelniana, męska drużyna piłki siatkowej AZS "Medyk" obchodzić będzie 1 rok swojego istnienia Można więc powiedzieć, że zawodnicy sprawili sobie i kibicom prezent „na urodziny” zajmując III miejsce w wojewódzkim etapie Akademickich Mistrzostw Polski. Pokonaliśmy drużynę Uniwersytetu Opolskiego (!), ulegliśmy drużynom PWSZ w Nysie i Politechniki Opolskiej. Jak zwykle zawodnicy dostarczyli, tym którzy przyszli do hali sportowej Politechniki Opolskiej, wspaniałych przeżyć i wielu powodów do radości. Były też chwile zwątpienia a nawet tzw. stuporu, który ogarnął naszych zawodników.

W pierwszym secie meczu „otwarcia” rozegranym z drużyną Politechniki Opolskiej powiało optymizmem, ale tylko przez chwilę. Drugi set, można powiedzieć „jak zwykle”: wynik meczu 2:0 dla drużyny PO. Drugi mecz rozegrany z drużyną PWSZ w Nysie to starcie Dawida z Goliatem (nikt nie ma chyba wątpliwości, kto był w tym meczu Dawidem...). Szkoda tylko, że to Goliat wygrał, chociaż nikt, kto choć trochę śledzi losy rozgrywek w piłce siatkowej, nie miał złudzeń, że wygrali „zawodowcy” - drużyna PWSZ w Nysie. No i trzeci mecz, na miarę sukcesu, z drużyną Uniwersytetu Opolskiego. Wyglądał tak jak te, które oglądaliśmy podczas Mistrzostw Europy  w piłce ręcznej - ogromne emocje! Pierwszy set: punkt za punkt, (coś wspaniałego i ... światełko w tunelu). Drugi set: „odlot”, ale drużyny przeciwników; w końcówce seta nasi zawodnicy zaczęli odrabiać straty jednak zabrakło kilku punktów i ...remis 1:1. Trzeci set to „przebudzenie”! Nasi uwierzyli w siebie, pokazali wolę walki i zwycięstwo stało się faktem. Wynik meczu 2:1 dla naszej drużyny.

Reasumując, ważne (dla mnie super ważne!), że mamy drużynę, która potrafiła się zmobilizować, połączyć siły - zagrali w niej „nowicjusze”, odkryte talenty, no i „weterani” - i stanąć na wysokości zadania. Gratulacje od Władz PMWSZ!

Autor: dr Lucyna Sochocka - prorektor ds. studenckich, oddany kibic AZS i świadek wczorajszego sukcesu.